خدمات درمانی در منزل

در این برگه به بررسی خدمات درمانی در منزل خواهیم پرداخت منظور از ویزیت پزشک در منزل، دریافت خدمات پزشکی بدون خارج شدن از منزل و توسط تیم پزشکی مجرب انجام می گیرد، این روش مناسب افرادیست که به علت مشکلاتی قادر به مراجع به پزشکان نیستند.

در ادامه اطلاعات جامع تری در این مورد خدمت شما بزرگواران ارائه خواهیم کرد.

خدمات درمانی در منزل

منظور از خدمات درمانی در منزل چیست؟

اختصاص دارد به افرادی که توانایی رفتن به درمانگاه و مطلب و بیمارستان ندارند و علت آن می تواند ترس، استرس، و یا حالاتی باشد که ممکن است باعث آسیب دیدن آن ها شود یا فرد توانایی حرکت ندارد و عوامل این چنینی.

در این صورت با ارائه درخواست، پزشک همراه با وسایل و تجهیزات مربوط به کمک های اولیه به منزل فرد درخواست کننده خدمات درمانی در منزل مراجعه می کند و بیمار را ویزیت کرده، معاینه و بررسی می کند و مطابق با شرایط و حالات او به ارائه خدمات و تجویز داروهای مورد نیاز می پردازد.

پزشکی که برای ویزیت به منزل می رود باید حتما از لحاظ مهارت و تجربه در جایگاه بالایی باشد  و خدمات درمانی در منزل که توسط او ارائه می شود کار ساز باشد، زیرا اگر پزشک تجربه کافی در زمینه تشخیص بیماری ها نداشته باشد ممکن است مشکل فرد را اشتباه تشخیص دهد و داروهایی که اصلا برای او کاربردی ندارد تجویز کند و در این صورت علاوه بر آن که نتوانسته سبب بهبود بیمار شود، مشکلات و بیماری او را دو چندان کرده است، از همین رو پزشکانی که برای انجام این امور و یا پرستاری و درمان در منزل انتخاب می شوند باید ابتدا تایید صلاحیت کاری شوند.

لازم است بدانید پزشکانی که برای ویزیت بیمار به منزل مراجعه می کنند یا پزشک عمومی و یا پزشک داخلی هستند.

یکی از مزیت های آن صرفه جویی در وقت است زیرا اگر شما بخواهید به پزشک مراجعه کنید قطعا مدت زمانی کوتاه یا بلند را له ناچار در ترافیک خواهید بود، همچنین در زمان رسیدن به مطب پزشک باید نوبت اخذ کرده و منتظر شوید تا نوبت به شما برسد، در صورتی که ویزیت پزشک در منزل عاری از عوامل ذکر شده خواهد بود.

ارائه خدمات درمانی در منزل، مانند فیزیوتراپی چگونه انجام می گیرد؟

خدمات درمانی در منزل توسط پزشکان می تواند شامل فیزیوتراپی در منزل باشد، در واقع می توان گفت فیزیوتراپی یک شیوه بازیابی قدرت و نیروی از دست رفته افراد طی حوادث است، این روش درمانی طی چندین مرحله و با انجام حرکات و فعالیت های سبک در نمونه های بسیاری سبب بهبود و دستیابی به سلامت کامل شده است.

فیزیوتراپی بیشتر مناسب افرادیست که دچار شکستگی پا و یا دست شده و یا موارد دیگر مانند مشکلاتی که در اثر فعالیت های ورزشی ایجاد شده و آسیب دیدگی های مربوط به ستون فقرات و ….

با استفاده از فیزیوتراپی فردی که حرکت و راه رفتن از او سلب شده می تواند بعد از مدتی انجام فعالیت های مربوط به فیزیوتراپی روی پاهای خود بایستد و نمونه های بسیاری در این زمینه وجود دارد که اثرات مثبت  فیزیوتراپی را ثابت می کند.

خدمات درمانی در منزل

تست نوار قلب در منزل در چه مواردی نباید انجام گیرد؟

۱. زمانی که در قسمت سینه خود احساس درد کنید.

۲. زمانی که تپش قلب شما بالا باشد.

۳. دچار بیماری قلبی باشید.

۴. در هنگام تنفس دچار مشکل باشید.

۴. ارائه خدمات درمانی در منزل در ارتباط با تزریقات و پانسمان  چگونه است؟

۱.تزریقات مربوط به سرم در منزل

۲. تزریقات مربوط به آمپول های عضلانی در منزل

۳. تزریقات مربوط به آمپول های وریدی در منزل

۴. انجام پانسمان زخم ها در منزل، همچنین تعویض پانسمان ها

۵. انجام پانسمان مربوط به زخم های مزمن در منزل

۶. انجام پانسمان های مربوط به بیماران دیابتی

۷. انجام پانسمان های مربوط به زخم بستر