همراه بیمار

آشنایی با وظایف همراه بیمار

در این مقاله به بررسی همراه بیمار  خواهیم پرداخت، یکی دیگر از نمونه های عملکرد سازمان ها و مراجع پزشکی ارائه خدمات همراه‌بیمار  می باشد، و این امر می تواند تاثیرات مثبتی برای افراد به وجود آورد.

در ادامه به ارائه مطالب بیشتری در رابطه با همراه بیمار  می پردازیم.

همراه بیمار

همراه بیمار در سفر چه مسئولیت هایی بر عهده دارد؟

یکی از مسئولیت هایی که مراجع پزشکی بر عهده دارند، وجود همراه در طول مسافرت هاست که می تواند سبب افزایش روحیه و امید برای بیمار شود همچنین روند دستیابی به سلامت کامل هم سریع تر طی خواهد شد، زمانی ایده همراه مطرح شد که طی بررسی های انجام گرفته توسط مراکز پزشکی اعضای یک خانواده اطلاعات و توانایی های لازم برای کمک و نحوه رفتار با بیمار در هنگام مسافرت را ندارند، و همین دلایل سبب می شود برخی از خانواده ها از رفتن به مسافرت پشیمان شوند و سفر خود را کنسل کنند.

طی نظرسنجی های انجام گرفته مشخص شده که افراد با حضور پرسنلی از بیمارستان ها که نقش همراه را انجام می دهد بسیار موافق و راضی هستند، زیرا چنین افرادی سبب طی شدن مدت  سفر بی دغدغه وهمراه با آرامش خواهند شد.

اگر شما قصد انجام مسافرت دارید و در میان همراهان شما فرد بیمار یا سالمندی وجود دارد می توانید از افرادی که وظیفه آن ها همراه بیمار است بهره گیری کنید.

۲. وظایف و نقش همراه بیمار در بیمارستان چگونه است؟

منظور از همراه فردی  است که در زمینه کار در بیمارستان مهارت و تجربه داشته هپچنین بتواند به صورت تمام وقت یا نیمه وقت در بیمارستان به ارائه خدمات بپردازد.

افرادی که یکی از بستگان خود را به علت نامناسب بودن حال او به بیمارستان انتقال می دهند، ممکن است به دلیل شاغل بودن توانایی در کنار بیمار ماندن را نداشته باشند، از این رو برای سهولت در کار خود و همچنین وجود یک همراه می توانند از پرسنل بیمارستان که نقش همراه را دارند استفاده کنند، چنین فردی موظف است به کمک و ارائه خدمات به بیمار اقدام کند و در صورتی که خواسته های او برخلاف قوانین و مقررات بیمارستان نباشد و یا از دستورات پزشک معالج سرپیچی نشود او را کمک و همراهی کند.

۳. همراه بیمار در بیمارستان باید چه کارهایی را انجام دهد؟

شخصی که مسئولیت همراهی بیمار در بیمارستان را برعهده می گیرد باید بتواند اموراتی را انجام دهد که در زیر به بیان این موارد می پردازیم.

۱.از بیماری که فرد به آن مبتلاست آگاهی داشته باشد تا بتواند در صورت کاهش یا بروز شرایطی که به وخیم شدن حال بیمار می انجامد به پزشک اطلاع دهد.

۲. شخصی که مسئولیت را برعهده می گیرد، باید مراقبت و پرستاری لازم برای بیمار را انجام دهد.

۳.  باید متوجه زمان باشد و داروهای بیمار را در وقت معین به بیمار دهد.

۴. باید غذا و آب کافی به بیمار دهد و نظافت لباس های او را در نظر داشته و در صورتی که نیاز به تعویض باشد این کار را انجام دهد.

همراه بیمار

۴. چه خدمات دیگری توسط همراه بیمار انجام می گیرد؟

به نمونه خدمات دیگری که توسط پرسنل مراجع پزشکی ( همراه بیمار ) انجام می گیرد در این قسمت بیان می شود، توجه کنید.

۱.مراقبت و نگه داری از کودکان در منزل

۲. مراقبت و نگه داری از کودکان بیمار در بیمارستان

۳. مراقبت و نگه داری از افراد سالخورده در منزل

۴. مراقبت و نگه دادی از افراد سالخورده بیمار در بیمارستان

۵. ارائه خدمات پزشکی به افراد در منزل

۶. ارائه خدمات مربوط به فیزیوتراپی به افراد در منزل

این خدمات توسط افراد با تجربه و کار آزموده که توسط مراجع پزشکی تاییدشده  و صلاحیت انجام کار دارند صورت می گیرد.