استخدام پرستار

پرستار خوب امروزه در سطح یک پزشک متخصص قرار می گیرد.استخدام پرستار یکی از مهمترین انتخاب ها برای مراکز درمانی شرکت های پرستاری و خانواده های سالمندان به شمار می رود. مرکز پرستاری ناجی از تمامی پرستاران و مراقبین بیمار برای همکاری به عنوان پرستار دعوت به عمل می آورد. مطمئنا پس از درخواست شما برای استخدام مراحل ثبت مدارک، تایید هویت و بررسی صلاحیت اخلاقی و رفتاری شما انجام می شود. سپس از شما عزیزان مصاحبه به صورت حضوری از طریق کارشناسان ما در محل شرکت پرستاری ناجی انجام می پذیرد.

بررسی برای استخدام پرستار

یک پرستار خوب باید از سلامت ذهنی جسمی و روحی خوبی برخوردار باشد. استخدام پرستار بر اساس تجربه و دقیق بودن و صبور بودن این شخص در نظر گرفته می شود. مهمترین ویژگی یک پرستار کنترل احساسات شخصی و تصمیم گیری سریع در لحظه های حساس می باشد. پرستار در منزل باید دارای مهارت خاصی در اجرای دستورات و نکاتی که خانواده ها برای مراقبت از سالمند،کودک یا بیمار خود می دهند داشته باشند.همچنین باید از قوانین پزشکی صورت کامل آشنایی داشته باشد.

در صورت استخدام پرستار او چه وظایفی دارد؟

اگر پرستار در منزل احساس کند که از دکتر بیشتر میداند باعث خطرات جبران ناپذیری میشود.  پرستار خوب برای منزل، هیچگاه نباید در مورد اختیاراتی که دارد زیاده روی کند. باید هماهنگی های لازم را با خانواده ی بیمار یا سالمند انجام دهد و از روحیات و خلقیات آنها باخبر شود. و بر اساس همین اطلاعات برنامه خود را تنظیم کند. زیرا اگر به طور سرخود رفتار کند مطمئنا باعث ایجاد سوء تفاهم و خطرات جبران ناپذیری برای بیمار میشود. از جمله موارد خطرناک دیگر در مراقبت از بیماری‌های خاص، خواب‌آلودگی و خواب سنگین است.

استخدام پرستار

1- نگرش مثبت

یک مراقب و پرستار خوب در سخترین شرایط دارای روحیه نگرشی مثبت باید باشد. مخصوصا بیماران و سالمندان که شرایطی خاصی دارند و شاید هر کسی نتواند با نگهداری از این عزیزان کنار بیاید و با چالش های پیش رو که اتفاق می افتد با نگرش مثبت بر خورد کند. این نگرش در استخدام پرستار تاثیر بسزایی دارد.

2-توانایی برقراری ارتباط عمیق عاطفی

پرستارها اصولا بسیار روحیه لطیف و احساسی دارند و این به برقراری رابطه عمیق احساسی با بیمار و سالمند کمک می کند. برقراری رابطه صمیمی با سالمند و کودک و سالمند جزو اولویت های هر پرستاری می باشد.اگر این صمیمیت برقرار شود قطعا به مرور زمان دچار مشکل می شود. مخصوصا اگر پرستار کودک یا پرستار سالمند باشد باید به هم صحبتی و ارتباط برای روحیه آنها کمک کند.

3-داشتن مهارت همدلی و همدردی

یک مراقب بیمار باید درک درستی از شرایط بیمار سالمند و خانواده آنها داشته باشد. اولویت های بیمار را بر اساس حساسیت او بررسی کند و قابلیت همدلی و همدردی با سالمند را داشته باشد تا از نظر روحی کمبودی را احساس نکند.

4-صبر و انعطاف پذیری

پرستاری از گروه های سنی مختلف مهارت و چالش های خود را دارد. قطعا پرستاری از سالمند با پرستاری از کودک و بیمار متفاوت است. مثلا پرستاری از سالمندی که دچار آلزایمر است به صبر و انعطاف پذیری نیاز دارد. یا نگهداری از کودکی که شیطون و بهانه گیر باشد باید با صبر و حوصله با او رفتار شود و در تمامی لحظات آرامش خود را حفظ کند و کار خود را درست انجام دهد.

5-علاقه و اشتیاق به شغل خود

مهمترین عامل پیشرفت در هر شغلی علاقه به آن کار است. در مورد شغل پرستاری این موضوع حساسیت و توجه بیشتری باید شود.اگر شخصی هستید که با کمک به افراد برای بهبود شرایط زندگی و بهبود روند درمان فعالیت می کنید این شغل مناسب شما خواهد بود. پرستار ها به دلیل روحیه و خلقیات مثبتی که دارند خیلی راحت می توانند با شرایط مراقبت از بیمار سالمند و کودک کنار بیایند و حتی از کمک کردن به کسی که نیاز به نگهداری و کمک دارد لذت می برند.

آمادگی کامل برای موقعیت های ناگهانی و برنامه ریزی نشده

آمادگی بالای پرستار برای شرایط حساس و موقعیت های پیشبینی نشده جزو مهارت ها یک پرستار می باشد. پرستار در منزل حتما باید علائم هشدار دهنده بیمار و مراقبت های پزشکی اطلاع کافی داشته باشد.در این زمان پرستار با هوشیاری کامل کوچکترین تغییراتی  در بیمار یا سالمند را مورد بررسی قرار داده و بهترین عکس العمل و تصمیم را در لحظه می گیرد.

ابتکار و خلاقیت در کار

انجام امور مراقبتی و پرستاری در منزل ممکن است به صورت تکرار درآید و تحت تاثیر این اتفاق پرستار آن شادابی و انرژِی را از دست می دهد. بهترین کار در این شرایط تغییر کارها و ایجاد خلاقیت در کار است. به طوری که در کنار خدمت پرستاری و حفظ مسئولیت به خوبی وقت خود را بگذراند. اگر پرستار کودک است از قصه گویی و بازی با کودکان لذت ببرد. در صورت استخدام پرستار اگر او برای سالمندان فعالیت می کند باید از هم صحبتی و درد و دل با آنها استفاده کند و از نصیحت های اقشار سالمند و باتجربه برای زندگی و آینده خود استفاده کند. به طور کلی  برنامه ریزی برای لذت بخش شدن کار از طریق خلاقیت در این موارد به عهده خود پرستار می باشد.

قابل اعتماد بودن

مهمترین فاکتور انتخاب یک پرستار خوب قابل اعتماد بودن او میباشد. به صورتی که راز دار و دست پاک باشد و مسئولیت پذیری و مراقبت را در زمان هایی که کاری به او سپرده می شود در اولویت بگذارد. در حفظ حریم شخصی بسیار دقت داشته باشد و از طریق صحبت خانواده ها را مورد آزار و اذیت قرار ندهد.

آینده شغلی کسانی که از طریق استخدام پرستار می شوند :

در چند سال اخیر نیز با تعداد قابل توجهی فارغ التحصیل رشته پرستاری از دانشگاه آزاد و دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی روبرو هستیم. اما مهمترین عامل در این تخصص نیاز مراکز بهداشتی-درمانی و شرکت های خدمات دهی به سالمندان و بیماران به پرستاران متخصص، مجرب و توانمند هستند و امروزه بازار کار و حقوق مناسبی (بالای 3 میلیون) برای این شغل بسته به نوع فعالیت شما وجود دارد. مرکز پرستاری ناجی با اطلاع از مهارت و رزومه و تجربه شما و مصاحبه های به عمل آمده افتخار همکاری با شما را دارد اگر احساس می کنید می توانید پرستار خوبی برای بیماران، سالمندان و کودکان عزیز باشید حتما با کارشناسان ناجی به صورت شبانه روزی صحبت کنید.

88464000

88469036

آدرس: تهران،بزرگراه رسالت،ضلع جنوبی شرقی پل سید خندان،پلاک 1354، ساختمان ناجی