فیزیوتراپی در منزل

مرکز پرستاری ناجی برای آسایش بیماران در منزل برنامه های بسیاری تدارک دیده است. یکی از این اقدامات انجام خدمات فیزیوتراپی در منزل میباشد. با انجام یک دوره فیزیوتراپی کامل که تحت نظر پزشک و توسط کارشناسان فیزیوتراپی انجام میشود میتوانیم زمان بازگشت به شرایط عادی و طبیعی را برای بیمارمان سرعت بخشیم. ضمن اینکه انجام فیزیوتراپی در منزل بیمار تاثیر روح بخشی بر روند درمان خواهد داشت.

کارشناسان فیزیوتراپی در منزل ناجی به منزل بیماران مراجعه می نماید و دستورات پزشکان متخصص برای فیزیوتراپی را با استفاده از کلیه تجهیزات لازم انجام خواهند داد . دیگر نیازی نیست بیمار را برای انجام فیزیوتراپی به بیرون از منزل ببرید . ما همان روشها و تجهیزات را به منزل شما خواهیم آورد .

افرادی که دچار آسیب دیدگی های شدید جسمانی می شوند بعد از انجام درمان های اولیه برای به دست آوردن قوای بدنی خود نیاز به انجام فیزیوتراپی دارند. از طرفی ممکن است آسیب دیدگی این دسته از افراد به نحوی باشد که امکان جا به جایی و رفت و آمد به مراکز توانبخشی، برای آنان سخت بوده یا زمان کافی برای انجام این کار را نداشته باشند در این صورت خدمات فیزیوتراپی در منزل برای این دسته از افراد یک انتخاب عالی است. این خدمات برای تمامی افرادی که دچار آسیب های جسمانی مانند: شکستگی استخوان، آسیب ستون فقرات، کمر درد و… شده اند بسیار مناسب می باشد هم چنین در آماده سازی برای زایمان یا یک مسابقه ی ورزشی، مدیریت وضعیت پزشکی در طولانی مدت برای افراد مبتلا به آسم و رفع مشکلات عصبی می توان از این روش درمانی بهره برد که با استفاده از خدمات فیزیوتراپی بیمار را از طریق آموزش، مشاوره، حرکت، ورزش و ماساژ در مراقبت از خود و بهبود سلامت جسمی مشارکت می دهند.

فیزیوتراپی زانو در منزل

فیزیوتراپی درواقع یک حرفه مبتنی بر علم می باشد که به شما کمک می کند تا بعد از آسیب دیدگی، بیماری یا ناتوانی جسمی، عملکرد خود را بازیابی کنید و در هر بازه ی زمانی امکان استفاده از خدمات فیزیوتراپی وجود دارد و اگر برای شما امکان مراجعه ی حضوری فراهم نمی باشد می توانید این امکانات را در منزل خود داشته باشید.

زانو درد یکی از بیماری های رایج در بین سالمندان بوده یا ممکن است در اثر تصادف این عضو دچار آسیب شود از علل شایع زانو درد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شکستگی و پاره شدن رباط پا
  • انجام دادن ورزش های پرشی
  • نشستن به شکل نادرست
  • بیماری روماتیسم
  • عفونت در ناحیه ی زانو

در صورت بروز هرکدام از مشکلات فوق برای زانو، فیزیوتراپ ها می توانند با دانش و مهارت خود در بهبود و رفع این عارضه به شما کمک کنند هم چنین با انجام فیزیوتراپی زانو در منزل دیگر نیازی نیست تا مدت زمانی طولانی در صف انتظار کلینیک های فیزیوتراپی بمانید و با کمک یک تیم متخصص که حرکات شما را ارزیابی می کنند فعالیت مستقل خود را در زندگی از سر بگیرید.

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

به منظور رفاه حال بیماران خانم کلینیک های فیزیوتراپی، اقدام به ارائه ی خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط خانم نموده اند که کمک کرده تا در مورد مدیریت شرایط اطمینان داشته باشند و هر گونه نگرانی را از خود دور کنند در کشور ما به دلیل شرایط فرهنگی و مذهبی، بهترین گزینه برای بیماران خانم استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط خانم می باشد.

فیزیوتراپ ها در تشخیص و درمان مشکلات مفاصل و ماهیچه ها به طور تخصصی آموزش دیده اند و ممکن است پزشک معالج شما را به یک متخصص فیزیوتراپی ارجاع دهد.

این متخصصان با سؤالاتی در خصوص نقاط و مفاصلی که احساس درد دارید شروع به درمان می کنند و با ارزیابی اطلاعات بدست آمده درمانی متناسب با نیازهای شما را تنظیم و آماده می کنند که این برنامه ها شامل مواردی مثل: تمرینات خاص، مشاوره های عمومی برای افزایش سطح فعالیت، کاهش و جلوگیری از صدمات ناشی از ورزش،روش های تسکین درد مثل کیسه های گرم و یخی، دستگاه تحریک عصب پوست، ماساژ، طب سوزنی و…. می شود.

هزینه فیزیوتراپی در منزل

با توجه به نوع آسیب دیدگی و تعداد جلساتی که برای درمان لازم می باشد، هزینه فیزیوتراپی در منزل متفاوت بوده و معمولا به صورت جلسه ای تعیین می شود هم چنین اگر تجهیزات خاصی در درمان خود استفاده کنید لازم است که هزینه ی بیشتری را پرداخت نمایید.

باید بگوییم که اگر دوره ی درمانی خود را در خانه طی می کنید  ممکن است هزینه فیزیوتراپی در منزل با توجه به اینکه استفاده از امکانات را شخصی سازی کرده اید کمی بیشتر باشد اما دیگر نیازی نیست تا هزینه های رفت و آمد را پرداخت کنید علاوه بر این بسیاری از مراکز فیزیوتراپی با توجه به موقعیت مکانی این مرکز ممکن است هزینه هایی اضافی از شما بخواهند مثل مراکزی که در خیابان ها و محله های گران قیمت واقع شده اند به طور کلی می توان گفت که با استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل شما تا مقدار قابل توجهی در هزینه های درمانی و زمان خود صرفه جویی کرده اید و برای اطلاع دقیق از هزینه های این درمان می توانید به مراکز خدمات فیزیوتراپی در منزل یا وب سایت های آن ها مراجعه کنید.

تعرفه فیزیوتراپی در منزل

تعرفه فیزیوتراپی در منزل توسط سازمان نظام پزشکی، وزارت بهداشت و انجمن علمی فیزیوتراپی ایران تعیین می شود این تعرفه ها توسط این سه نهاد با توجه به پارامترهایی مثل: نوع آسیب دیدگی، دستگاه هایی که باید برای درمان به کار گرفته شود و تعداد جلسات درمانی تعیین خواهد شد و پزشک فیزیوتراپ موظف است با توجه به این تعرفه های تعیین شده هزینه های درمانی را از بیمار دریافت کند.