خدمات پزشکی در منزل

خدمات پزشکی مرکز پرستاری ناجی با توجه به پرستاران و کادر پزشکی و همچنین خدمات مرکز آمبولانس ناجی دارای انواع تخصص ها و و خدمات می باشد. تیم مرکز پرستاری ناجی در کنار ارائه بهترین و باکیفیت ترین خدمات پرستاری آماده اعزام پزشک متخصص به منزل برای درمان سالمندان بیماران و کودکان به صورت سرپایی و حتی تخصصی می باشد. در ادامه به برخی از خدمات مرکز پزشکی ناجی می پردازیم:

خدمات پزشکی و پرستاری توسط خانم در منزل

اینگونه خدمات پزشکی در منزل بسته به شرایط بیمار و محیط خانه و خانواده ها در صورت لزوم با هماهنگی شما برای آسایش بیشتر و هم صحبتی و همدم بودن با بیمار هم جنس خود از پرستاران و پزشکان خانم در مرکز پرستاری ناجی استفاده می کنیم. نتایج و بررسی ها حاکی از این است که رابطه عاطفی بین بیمار و پرستار بسیار تاثیر گذار در روند بهبود بیماری می باشد. پرستاران ما علاوه بر اشراف کامل بر خدمات پرستاری از سالمند پرستاری از کودک و نوزاد و مراقب بیمار، هر کدام در زمینه ای تخصص دارند که می توانند در کنار پرستاری به درمان بیماران در منزل به صورت تخصصی کمک کنند.

۸ مورد خدمات پزشکی در منزل چیست؟

خدمات پزشکی در منزل

خدمات پزشکی در منزل

برای مشاوره رایگان با کارشناسان مرکز پرستاری ناجی و اطلاع از شرایط خدمات پزشکی در منزل خود می توانید به صورت ۲۴ ساعته با شرکت تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید.

     ۰۲۱-۸۸۴۶۴۰۰۰

۱- فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از روش های درمان برای توانبخشی به افرادیست که پس از آسیب های جسمی مثل گرفتگی و شکستی انجام می پذیرد. عموما هدف از فیزیوتراپی در منزل یا بیمارستان، بازپروری و حفظ و تقویت قوای جسمی و بازگرداندن عملکرد واقعی عضله مورد نظر بعد از دررفتگی یا شکستگی می باشد. فیزیوتراپی امروزه بیشتر در منزل صورت می گیرد. به دلیل اینکه هزینه های رفت آمد به مراکز درمانی و بیمارستان بسیار کم شود و بیمار کمتر آسیب ببیند و در منزل ادامه درمان خود ار انجام دهد. این کار توسط پرستاران متخصص مرکز ناجی و همچنین در صورت لزوم با اعزام پزشک متخصص و نظارت ایشان با جدید ترین روش های فیزیوتراپی، تکنیک های الکتروتراپی، روش های درمانی دستی یا برنامه های مختلف ورزشی، کشش عضلات، ماساژ طب سوزنی بیمار در منزل انجام می دهیم.

انجام تمرینات ورزشی در محل مناسبی در منزل

در ابتدا فیزیوتراپ مشکل بیمار را بررسی کرده و با توجه سوابق و معاینه پزشکی که انجام داد. به درک متقابلی از وضعیت بیمار می رسد و از همان ساعات جلسه اول با هماهنگی و نظارت خانواده او روند درمان را در پیش گرفته و تمریناتی را به صورت یادداشت به بیمار وخانواده ارائه می دهد. انجام حرکات ورزشی در فیزیوتراپی اهمیت فراوانی دارد. پرستاران ما با نظارت بر روند درمان بیمار به وسیله فیزیوتراپی و همچنین پیگیری و بررسی نتایج در بهبود هرچه بهتر و سریعتر بیماران در منزل کمک می کنند.

خدمات پزشکی
خدمات پزشکی

۲- ویزیت پزشک عمومی و تخصصی در منزل

یکی از خدمات پرطرفدار ویزیت پزشک عمومی در منزل است. مرکز پرستاری ناجی این خدمت را به صورت شبانه روزی در تمامی مناطق تهران در اسرع وقت ارائه می دهد. در هنگام ویزیت پزشک عمومی اگر نیاز به بررسی بیشتر بود یا مشکل و بیماری حادی گزارش شد بلافاصله توسط پزشک متخصص و یا از طریق آمبولانس ناجی به یک بیمارستان معتبر مراجعه می شود. برای دریافت خدمات ویزیت پزشک عمومی در منزل بعد از تماس با کارشناسان ناجی و ارائه گزارش از بیمار یک پزشک یا پرستار به منزل شما اعزام می شود.

دلایل ویزیت پزشک در منزل

به طور کلی کسانی که ناتوانی جسمی دارند یا مبتلا به بیماری های فشار خون و دیابت و چربی هستند هر چند وقت یکبار باید توسط یک پزشک چکاب و آزمایش کامل شوند. و نیازی نیست بیمار به طور مدام از منزل و محیط امن خود خارج شود.

چرا ویزیت در منزل بسیار مهم است؟

در بیشتر موارد بیمار از ضعف جسمی برخوردار است مثل سالمندان و نمی تواند به صورت عادی حرکت و جابجا شود و همچنین هزینه های رفت و امد او و بستری شدن در بیمارستان از دلایل بازدارنده برای انتقال او می باشد. پزشکان و پرستاران ناجی می توانند با حضور مداوم و ۲۴ ساعته کنار بیمار با بررسی روند درمان او به بهبود هرچه بهتر بیمار کمک کنند. با این کار در وقت و هزینه صرفه جویی کرده و از آسیب های احتمالی جلوگیری به عمل می آید.

چه موقع نیاز به پزشک متخصص است؟

در مواقعی که خود شما مطمئن باشید که بیمار شما نیاز به پزشک متخصص در زمینه ای خاصی دارد یا پس از تماس با کارشناسان ما و ارائه گزارش کامل از وضعیت بیمار و ثبت آن توسط مرکز تشخیص بر انتقال فوری و یا اعزام پزشک متخصص به منزل شما باشد.

۳- پانسمان و تزریقات

ما بر این باور هستیم بیمار برای خدمات پزشکی مثل پانسمان و تزریقات در منزل خود باشد و نیازی به مراجعه به مراکز درمانی  در ترافیک و شلوغی تهران نیست. همچنین ممکن است در معرض آسیب بیشتر قرار بگیرد. تزریقات و پانسمان در منزل با مراجعه پرستار کارکشته می توان احساس رضایتمندی و امنیت خاصی به بیمار دهد و در روحیه او تاثیر بگذارد مرکز پرستاری ناجی تزریقات سرم، تزریقات آمپول وریدی و عضلانی، کنترل فشار خون، پانسمان زخم عادی و زخم بستر و تعویض کچ را با هماهنگی در منزل انجام دهد.

۴- نصب اکسیژن، اکسیژن درمانی و تست خواب

افرادی که به هر علتی دچار کمبود اکسیژن هستند. مثل بیماران قلبی و ریوی، مسمومیت با گاز، سالمندان و جانبازان عزیز نیاز به تنفس بهتر در محیط خانه دارند. ما در بهبود روند تنفسی از طریق ارسال و نصب اکسیژن در منزل و اکسیژن درمانی همکاری می کنیم. همچنین در تست خواب برای کسانی که بیماری مزمن، یا مشکل تنفسی، خروپف کردن، و خواب عمیق دارند به صورت شبانه روزی خدمات پزشکی در منزل ارائه می دهیم.

۵- نوار قلب

افرادی که مشکوک به مشکلات قلبی و دارای علائم درد در قفسه سینه، نفس نفس زدن، سرگیجه، غش کردن، ضربان قلب و گرفتگی قلب دارند باید بلافاصله توسط پزشک از ایشان نوار قلب در منزل گرفته شود تا وضعیت او همواره مشخص بماند. این خدمت توسط مرکز ناجی با پزشکان متخصص به صورت شبانه روزی و تجهیزات پیشرفته در منزل انجام و گزارش و روند ادامه مراقبت از بیمار را به صورت گزارش به حضور شما و پزشک مورد نظر می رساند.

۶- درمان زخم بستر و سونداژ در منزل توسط پزشک

زخم بستر بیماری است که در سطح پوست و در مناطقی که به صورت طولانی در معرض نشستن و خوابیدن باشد اتفاق می افتد و عموما ظاهری ناخوشایند و درد سر های خود را دارد. به علت سختی تحرک شخص درمان زخم بستر در منزل صورت می پذیرد.

سونداژ عملی  برای کسانی که دچار انسداد مجاری ادراری و عدم کنترل بر تخلیه منظم خود را دارند می گویند که این کار باید توسط یک متخصص باتجربه و به وسیله لوله های انعطاف پذیر برای کمک به شرایط عادی در منزل انجام شود.

۷- سونوگرافی و رادیولوژِی

شاید باور این مهم کمی سخت باشد ولی ما در مرکز ناجی می توانیم دستگاه های پیشرفته سونوگرافی و رادیولوژِی را به منزل شما بیاوریم. بدین وسیله دیگر نیاز به رفت و آمد به مراکز درمانی و نوبت گرفتن و انجام کارها به وسیله یک همراه داشته باشید. چرا که علاوه بر پزشک و دستگاه در منزل در آینده برای بهبود درمان میتوانید از پرستار برای سونوگرافی در منزل و رادیولوژی در منزل هم استفاده کنید.