سلامتی, نکات

نکاتی در رابطه با نحوه زندگی کردن با درد های مزمن

نحوه زندگی با دردهای مزمن

درباره درد های مزمن هنوز چیزهای زیادی به صورت رمز و راز باقی مانده است. اما روش های درمانی که به تازگی آزمایش شده اند می توانند به شما کمک کنند. دراین مقاله دلیل امیدواری پزشکان نسبت به بهبود دردهای مزمن و تشخیص آن ها را برای شما توضیح می دهیم.

درد مزمن چیست؟

راهی برای توصیف درد مزمن وجود ندارد. برخی از افراد درد مزمن را مانند سنگینی بتن توصیف می کنند. این درد می تواند یک وضعیت روزمره باشد یا فقط چند بار در هفته رخ دهد. ممکن است تیز و دردناک، سوزاننده، مانند زخم چاقو یا سوزن سوزن شدن باشد.

این بیماری زندگی بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. ممکن است این افراد شاید از بیرون خوب به نظر برسند اما در واقع رنج بسیاری را متحمل می شوند.

اما اشتباه نکنید! درد مزمن فقط منشا روانی ندارد. مهم است که همه مردم بدانند همه درد از روان شما نشات نمی گیرد. درد های مزمن شما یک اساس پزشکی دارد. “همه چیز در ذهن شما نیست!”

تسکین درد های مزمن

تصور غلط دیگر راجع به درد های مزمن این است که: این بیماری ها قابل درمان نیستند. بیشتر مردم فکر می کنند مزمن یعنی غیرقابل درمان.

نحوه زندگی با دردهای مزمن

بسیاری از پزشکان در مرحله اول به شما پیشنهاد می کنند که با دارو (بدون نسخه) یا فیزیوتراپی دردهای مزمن خود را تسکین بدهند. خوددرمانی می تواند وسوسه انگیز باشد اما یک دکتر خوب می تواند دارویی را به شما معرفیس کند که بیشترین تاثیر را برای درد شما داشته باشد.

درمان درد های مزمن

متخصصان از انواع روش های درمانی برای تسکین دردهای مزمن استفاده می کنند. داروهایی همچون: داروهای ضد التهاب و ضد افسردگی و روش های جراحی. در برخی موارد محرک نخاع ممکن است مفید باشد. این دستگاه در نخاع شما کاشته می شود و پالس های الکترونیکی کوچکی را از خود ساطع می کند. این پالس ها سیگنال های دردی که به مغز شما می روند را می پوشانند. در عوض شما احساسی مانند سوزن سوزن شدن یا بال زدن دارید.

تحقیقات برخی از اقدامات مکمل را برای تسکین دردهای مزمن پیشنهائ می کنند. کار های مانند یوگا و مدیتیشن، مراقبه و ذهن آگاهی شما را در این راه یاری می کند. بعد از مصرف داروهای تجویز شده دکتر از شما می خواهد تست اعتیاد بدهید چون این برخی از این داروها بسیار اعتیادآور هستند. همیشه حواستان به عوارض داروهای مصرفی باشد.

ذخایر خود را تقویت کنید

آیا دردهای مزمن در خواب شما اختلال ایجاد کرده است؟ کیفیت خواب شما یکی از عوامل پیش بینی کننده برای شروع دردها است. اگر شما کشمکش زیادی برای داشتن یک خواب راحت دارید حتما به پزشکتان بگویید. او ممکن است تکنیک هایی را برای کمک به شما در آرامش ارائه دهد یا ممکن است زمان مصرف داروهایتان را تغییر دهد تا بهترین کیفیت خواب را داشته باشد.

برخی از افراد مبتلا به درد مزمن استفاده از ماریجونا به منظور کاهش حس درد و اضطراب استفاده می کنند. استفاده از ماریجوانا سبب می شود آن قسمت از اعصاب که بیش از حد خسته می شود را خاموش شود.

اگر به دنبال یک روش آزمایش شده و واقعی تر برای کنترل درد های مزمن هستید. مشاوره و درمان شناختی و رفتاری به شما آموزش هایی در جهت کنترل درد می دهد. با گذشت زمان این مهارت ها به آرام سازی سیستم عصبی مرکزی و کاهش علائم درد در مغز کمک می کند. همچنین تحقیقات نشان داده این روش ها می تواند درمان های پزشکی را هم موثر تر کند.

با یک رویکرده چند ساله اکثر بیماران با درد مزمن می توانند تسکین پیدا کنند. چیزهایی وجود دارد که می توانید روزانه انجام دهید تا از شدت و تاثیر دردها بکاهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *