سلامتی, نکات

8 نشانه که به شما می گوید میگرن دارید

میگرن

میگرن به شدت ناتوان کننده است. علائمی نظیر درد شدید سر، حالت تهوع، استفراغ و خستگی را شامل می شود. اگر از میگرن رنج می برید، دانستن برخی علائم هشداردهنده رایج مفید است. بنابراین می توانید برای آن آماده شوید یا سعی کنید از آن جلوگیری کنید.

افسردگی، کم تحملی یا هیجان

تغییر حالت روحی شما می تواند نشانه میگرن باشد. برخی بیماران بدن هیج دلیلی احساس افسردگی یا ناراحت شدن ناگهانی دارند. محققان هلندی به تازگی ارتباط ژنتیکی میان افسردگی و میگرن، به ویژه این بیماری با هاله را گزارش کرده اند.

ارتباط استرس با میگرن

داده های ارائه شده در نشست سالانه آکادمی عصب شناسی آمریکا 2010 نشان می دهد که افسردگی متوسط یا شدید احتمال مزمن شدن میگرن اپیزودیک را افزایش می دهد.

هاله

برخی از افراد مبتلا، هاله هایی را تجربه می کنند مانند نور های روشن و خطوط سفید رنگ را مشاهده می کنند. شایع ترین هاله ها بصری هستند، مانند چراغ های چشمک زن، لکه ها یا خطوط. هاله ها معمولا بین پنج دقیقه تا یک ساعت طول می کشند. این هاله ها معمولا قبلا آغاز دردهای میگرنی اتفاق می افتند.

خط های دندانه دار و متقاطع طولانی مانند زمانی که شما چشم هایتن را محکم می بندید و فشار می دهید. گاهی اوقات هاله به خاطر سردرد های میگیرنی نیست، علت آن اوره یا سردرد های معمولی است.

کمبود خواب آرام

خستگی از خواب بیدار شدن یا مشکل در خوابیدن از مشکلات شایع در افراد مبتلا به میگرن است. مطالعات نشان داده است که ارتباطی بین کمبود خواب ترمیمی و شدت میگرن وجود دارد. هنگام بروز این سردردها، داشتن یک خواب خوب شبانه سخت است.

بسیاری از افراد به خاطر این مشکل دچار بی خوابی خواهند شد. این ناتوانی در خواب می تواند شروع یک چرخه معیوب باشد، زیرا تحقیقات نشان داده کمبود خواب می تواند میگرن را تحریک کند.

گرفتگی بینی یا آبریزش چشم


برخی از افراد مبتلا به میگرن علائم سینوسی مانند گرفتگی بینی، افتادگی پلک و چشمانی خیس دارند. یک مطالعه گسترده نشان داد که در میان افرادی که از سردردهای سینوسی شکایت داشتند، تقریبا 90% مبتلا به میگرن بودند.

ولع برای غذا خوردن

قبل ار حمله میگرن، برخی از افراد هوس غذاهای خاصی می کند. یک ولع مصرف رایج شکلات است.

درد ضربان دار در یک یا دو طرف سر

درد ضربان دار نشانه کلاسیک میگرن است. ضربان قلب اغلب در یک طرف سر احساس می شود. در یک بررسی آنلاین از بیماران مبتلا به این بیماری، بنیاد ملی سردرد دریافت که 50% افراد همیشه از یک طرف دچار ضربان می شوند. در حالی که 34% می گویند به طور متاوب این علامت را دارند.

چشم درد

سردرد غالبا در پشت چشم و سر پدید می آید. مردم این مسئله را ناشی خستگی چشم می دانند و بسیاری از آن ها چشم هایشان چک می کنند اما این باعث بهبود سردرد نمی شود.

گردن درد

بسیاری از مردم می گویند زمانی که ناگهان گردن من سفت میشود سردرد های من آغاز می گردد. پزشکان می گویند گردن درد معمولا در مراحل اولیه میگرن است. این افراد گزارش داده اند که احساس درد همراه با نبض را در پشت گردنشان احساس می کنند.

در یک نظرسنجی آنلاین، بنیاد ملی سردرد دریافت که 38% بیماران میگرنی همیشه گردن درد دارند. 31% آن ها درد های گردن را به صورت متناوب تجربه می کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *