پرستار در منزل

مهارت ارتباط پرستار با بیمار در منزل

مهمترین نکات در برقراری ارتباط پرستار و بیمار کدام است؟

ارتباط با بیمار از مهمترین مهارت ها و وظایف پزشکان و پرستاران است. زیرا برای ارتباط پرستار با بیمار و شرایط او باید بسیار صحبت کرد تا احساس راحتی و صمیمیت در بیمار و پرستار شکل بگیرد. پرستار در منزل با بررسی احوالات بیمار بسته به سن، جنسیت و روحیات پستار باید توانایی برقرای ارتباط صحیح را با بیمار در منزل داشته باشد.

ارتباط خوب پرستار با بیمار و سالمند در منزل باعث تسریع و بهبود کیفیت خدمات پزشکی و سلامتی برای آنها می شود.

5 نکته برای ارتباط بهتر پرستار با بیماران در منزل

1- با بیمار واضح و شفاف سخن بگویید.

پرستاری که در منزل است باید واضح و بدون پیچیدگی با بیمار سخن گفته و صدای صحبت و ارتباط پرستار با بیمار هیچوقت نباید از یه حدی بلندتر شود. بهترین کار این است به دلیل برخورد با بیماران سالمند ناتوان و آلزایمری شمرده شمرده و شفاف صحبت کند تا سریع تر و بهتر منظور خود را برساند.

2-برای ارتباط با بیمار آرام و صمیمی صحبت کنید.

مهمترین نیاز هر بیمار یا سالمند یا کودکی که نیاز به پرستار در منزل دارند احساس صمیمیت و احترام است. با ارتبطا بیشتر پرستار با بیمار آرامش و احترام در صحبت طرفین اتفاق می افتد.اگر با عجله و حالت دستوری صحبت کنید قطعا به نتیجه نمی رسید و از همه مهمتر نمی توانید وظایف خود را انجام دهید چون بیمار کمتر با شما همکاری  می کند.

3- از اصطلاحات تخصصی دوری کنید.

گفتمانی که یک پرستار با پزشک خود میکند کاملا متفاوت از صحبت با بیماران است. یکی از اشتباهات عمده پرستاران استفاده از عبارات و اصطلاحات تخصصی در هنگام صحبت و انجام وظایف خود است. باید در گفتمان با توجه به شرایط بیمار صورت پذیرد تا به صورت ساده و قابل فهم باشد. حتی دارو ها و توضیح بیماری هایی که اصطلاحات خارجی دارد باید به طور کامل توضیح داده شود تا مفهوم یک مطلب تخصصی برای بیماران جا بیفتد.

4- پرستار باید شنونده خوبی باشد.

گاهی اوقات بیمار یا سالمندی که در منزل است به دلایل مختلف نیاز به هم صحبتی و یک شنونده خوب دارد. ارتباط پرستار با بیمار اگر  با محبت و دلسوز باشد می تواند بهترین دوست یک سالمند باشد تا همدم صحبت ها و نصیحت های ایشان باشد. این مسئله به خصوص در سالمندان شایع است چون فقط صحبت کردن و احساس ارزشمند بودن است که برای آنها مفید می باشد.

5-برای ارتباط پرستار با بیمار زبان بدن درستی داشته باشید.

وقتی شنوده هستید با تایید و همراهی توجه خود به آن موضوع نشان دهید. و هنگام صحبت و درخواست انجام کاری از این عزیزان زبان بدن درستی داشته باشید تا بهتر منظور حرف های شما را درک کنند این مورد برای بیماران و سالمندان هم توصیه می شود و خانواده ها هم باید کمک کنند.

خدمات پرستاری ناجی با توجه به سابقه ایی که در زمینه های تخصصی پرستار سالمند، پرستاری از بیمار، و پرستار کودک و پرستار نوزاد دارد. شما را در انتخاب پرستار مطمئن و مناسب با درخواست شما راهنمایی می کند. همچنین شما عزیزان می توانید به صورت رایگان و 24 ساعته با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بهترین مشاوره را در زمینه خدمات پرستاری از مرکز پرستاری ناجی دریافت کنید.

02188464000

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *