مراقب بیمار

چرا از مراقب بیمار در بیمارستان استفاده کنیم؟

مراقب و همراه بیمار در بیمارستان

عموما به دلیل ضعف هایی که سیستم مراقبت از بیمار و پرستاری در بیمارستان ها وجود دارد. همچنین کمبود پرسنل و نبود مراقبت های اصولی لازم در بیمارستان ها و مراکز درمانی باعث شده اکثر خانواده های برای مراقبت از بیمار خود در این مکان ها به مشکل بخورند. حضور یک همراه و مراقب بیمار در بیمارستان الزامیست زیرا هر لحظه ممکن است بیماری که توانایی حرکتی ندارد نیازمند کمک باشد. چه بهتر که یکی از اعضای خانواده او در کنارش حضور داشته باشد.

چرا اعضای خانواده نمی توانند مراقب بیمار در بیمارستان باشند؟

1- مهارت و دانش کافی در زمینه مراقبت و پرستاری از بیمار را ندارند.

2- ممکن است درگیر احساسات شوند و نتوانند تصمیم درست در لحظه های حساس بگیرند.

3- از سر دلسوزی زیاد ممکن است ناخواسته با انجام کمک اضافی به بیمار آسیب بزنند.

4- درگیری های ذهنی مشغله های کاری و مشکلات خانوادگی هر کدام عاملی بازدارنده برای مراقبت از بیمار به وسیله اعضای خانواده می باشد.

پرستار و مراقب بیمار در بیمارستان چگونه به ما کمک می کند؟

برای مراقبت از بیمار نیاز به یک فرد مطمئن و همراه است. که به صورت شبانه هم بتواند به امورات بیمار رسیدگی کرده و از او نگهداری کند. بهترین کسی که می تواند این کار را به خوبی انجام دهد در وهله اول پرستار و مراقب خود بیمارستان است ولی در اکثر مواقع از بیمارستان کسی به صورت شبانه همراه بیمار نمی ماند. راه حل دوم دعوت از یک پرستار یا مراقب بیمار در بیمارستان است که با توجه به نیاز شما می تواند دارای مهارت های مختلف سن و سال و جنسیت و همچنین توافق و مصاحبه با او برای حقوق و دستمزد در شب هایی که به نگهداری و مراقبت می پردازد.

برخی از وظایف مراقب بیمار در بیمارستان چیست؟

1- مهارت های پرستاری و خدمات درمانی

2- تجربه فعالیت در محیط های پزشکی و مواجه اتفاقات مختلف را دارد.

3- قبل از درخواست از او همه مسائل را شفاف با او بیان کنید تا به یک درک متقابل برسید.

4- توانایی تصمیم گیری  در لحظه های حساس برای بیمار فارغ از احساسات کاذب

5- مراقب بیمار باید مثل یک پرستار سالمند یا پرستار بیمار به او روحیه داده و کار های شخصی او را انجام دهد و به هم صحبت و تعامل با بیمار بپردازد.

مراقبت از بیمار در بیمارستان به صورت شبانه روزی جزو وظایف یک همراه بیمار است.

با توجه به صحبت سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اکثر بیمارستان های ما با کمبود پرسنل پرستاری مواجه می باشند. کیفیت خدمات پرستاری هم در بیمارستان ها پایین آمده است و نیاز خانواده ها را برای یک همراه بیمار خوب در بیمارستان تامین نمی کند.

در بیمارستان های ژاپن به ازای هر تخت 4 پرستار وجود دارد ولی در ایران به ازای هر تخت نهایت 1 پرستار وجود دارد که با توجه به حجم کاری بالا و همچنین شیوع بیماری کرونا اکثرا پرستاران به انجام وظایف خود نمی رسند.

خدمات پرستاری ناجی با توجه به سابقه ایی که در زمینه های تخصصی پرستار سالمند، پرستاری از بیمار، و پرستار کودک و پرستار نوزاد دارد. شما را در انتخاب پرستار مطمئن و مناسب با درخواست شما راهنمایی می کند. همچنین شما عزیزان می توانید به صورت رایگان و 24 ساعته با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بهترین مشاوره را در زمینه خدمات پرستاری از مرکز پرستاری ناجی دریافت کنید.

02188464000

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *