اعزام پزشک در منزل, پرستار در منزل, پرستار سالمند, پرستار کودک, سالمند, سلامتی, کرونا, مراقب بیمار

چه ویژگی هایی برای یک پرستار خوب لازم است؟

پرستار

پرستار خوب کسی است که می تواند بعد از درمان توسط پزشک نقش موثری در بهبود وضع بیمار داشته باشد. قطعا شما هم حداقل یک بار در عمر خود با پرستار سرکار داشته اید. اغلب پرستارهای این سرزمین انسان هایی متعهد و با وجدان هستند. پرستار خوب بودن در واقع ویژگی های بسیاری را می طلبد. زمانی که فردی این شغل را انتخاب می کند باید از ویژگی های به خصوصی برخوردار باشد. در این مطلب به ویژگی هایی می پردازیم که یک پرستار خوب آنها را داراست. خصوصیات متعددی وجود دارد که از فردی یک پرستار خوب می سازد. در مطالب زیر به مهم ترین این خصوصیات خواهیم پرداخت. ممکن است تا به حال شما نیز دقت زیادی به این موضوع نکرده باشید.

پرستار

پرستار خوب

داشتن تعهد و وجدان کاری

باید بگوییم برای یک پرستار خوب بودن این ویژگی یک اصل اساسی است. قطعا کسی که این شغل را انتخاب نموده باید دارای وجدان کاری باشد. وجدان کاری به این معناست که فرد در شغل خود تنها به فکر منفعت مالی و یا اجتماعی خود نباشد. در بسیاری از شغل ها اساس کار نفع مالی است. در شغل پرستاری باید ایثار و حس انسان دوستی اولویت اول فرد باشد. در غیر این صورت نمی توان یک پرستار خوب بود. قطعا نجات دادن جان انسان ها و همدردی با خانواده ها چیزی جز منفعت طلبی را می طلبد. در صورتی که فرد انسان متعهد و با وجدانی باشد هر کاری را برای کمک به بیماران انجام می دهد. برای یک پرستار خوب تامین دارو و وسایل مورد نیاز یک بیمار باید مهم تر از انجام کارهای شخصی خودش باشد.

وجود روحیه ای قوی و مبارز

حتما داشتن شغل پرستاری در بیمارستانی که روزانه صد ها نوع انسان با انواع عارضه ها مراجعه می نمایند، کار سختی است. دیدن و شنیدن دردها و مشکلات جسمی و روحی افراد کار راحتی نیست. ممکن است بیشتر افراد با خود بگویند، من خودم هزاران مشکل دارم. نمی توانم در محلی پر از وقایع سخت و سنگین کار کنم. یک پرستار خوب دارای روحیه ای قوی می باشد و به راحتی می تواند واقعیت های زندگی را قبول کند. بیشتر اوقات خانواده ها و یا بیماران در حالت روانی سختی قرار دارند. در صورتی که یک پرستار خوب بتواند با سخن و رفتار درست کمی از مشکلات را حل کند، می توان او را پرستار خوب نامید. برای پرستار شدن باید عشق و قدرت زیادی به این کار داشت. قطعا مراقبت از بیماران در طی روز و شب های طولانی کار هر کسی نیست.

داشتن جسم و روان کاملا سالم

کار پرستاری نیازمند یک روح و جسم سالم است. پرستار خوب برای سلامت بدن خود تغذیه سالمی را دارد. قطعا برای روان خود نیز کارهای مثبتی را انجام می دهد. در حال حاضر مدت زیادی است که کادر درمان روزانه زحمات زیادی را می کشند. کرونا ویروسی که جهان را در هم کوبیده است، پرستاران را بسیار خسته نموده. در این شرایط سخت که پرستاران با لباس مخصوص، ماسک و شیلدهای ضخیم کار می کنند. داشتن سلامت جسمی و روانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در صورت فقدان این موارد فرد دوام نمیاورد و مجبور به ترک کار خود می شود. بنابراین یک پرستار خوب همیشه باید مراقب سلامتی خود باشد. چه شب هایی که باید در زمان شیفت بودن بیدار بمانند تا در صورت نیاز به کمک بیمار بشتابند. به طور قطع در صورت نبودن جسم سالم انجام این کارها اصلا ممکن نیست.

وجود نظم می تواند از فردی یک پرستار خوب بسازد

آخرین مورد مهمی که درباره ی یک پرستار خوب باید گفت، منظم بودن است. در تمام کارها و شغل ها داشتن نظم امری ضروری و مهمی است. شغل پرستاری بیش از هر شغل دیگری لازم به داشتن نظم می باشد. فرض کنید پرستاری در بیمارستان نظم کافی را ندارد. او نمی داند در چه ساعتی باید کدام بیمار را بررسی نماید. یا کدام یک از بیماران به مراقبت بیشتری نیاز دارد. به طور حتم نداشتن نظم در چنین پرستاری باعث اختلال در این کار می گردد. بیماران داروهای لازم و مراقبت ها را به طور منظم دریافت نمی کنند. همین امر سبب کند شدن بهبود سلامت بیماران می گردد. پرستار خوب باید تمام کارها را با برنامه ریزی قبلی و نظم مشخصی انجام دهد. این کار باعث می شود تا بیماران ناراضی از پروسه درمان خود نباشند. قطعا پرستار خوب در این کشور کم نیست.

متاسفانه مدت زیادی است که بیماری کرونا و ویروس کووید 19 تمام جهان را درگیر خود نموده است. در این مدت تمام پزشکان و پرستاران در کل دنیا دچار خستگی شدیدی شده اند. مراقبت از بیماران بد حال کرونایی و خطر ابتلا خودشان جسم و روح آن ها را پژمرده ساخته است. جا دارد که در این مطلب از تمام کادر درمان کشور تشکر و قدردانی نماییم تا کمی از محبت هایشان جبران گردد.

مطالب مرتبط

1 thoughts on “چه ویژگی هایی برای یک پرستار خوب لازم است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *