سلامتی

5 نکته برای خرید سمعک برای سالامت سالمندان

سمعک چیست و در چه مواردی از آن استفاده می‌شود؟ این وسیله یکی از ابزارهای پزشکی است که برای کسانی که مشکلات شنوایی دارند، برای تقویت شنوایی خود از این وسیله استفاده می‌کنند، این وسیله برای سلامت سالمندان بسیار کاربرد دارد و باید در خرید سمعک دقت لازم را انجام داد.

افراد زیادی هستند که در قسمت‌های مختلف بدن نقص دارند  احتیاج به مراقب بیمار دارند، برخی افراد مثل سالمند هم در گوش خود دچار مشکل هستند، عده‌ای مادرزادی وعده‌ای نیز براثر آسیب‌های مختلف گرفتار این مشکل می‌شوند و به همین دلیل برای راحت‌تر زندگی کردن و ارتباط برقرار کردن در جامعه این وسیله را خریداری می‌کنند تا مشکل خود را مرتفع کنند.

طبیعتاً افراد زمانی که کهولت سن پیدا می‌کنند دچار مشکلاتی می‌شوند و سلامت سالمندان متأسفانه در معرض خطر قرار می‌گیرد یکی از این عارضه‌ها مشکل شنوایی آن‌ها است که به سمعک نیاز پیدا می‌کنند. سمعک‌ها وسیله‌ی الکترونیکی کوچک ولی پرکاربرد هستند که با باتری کار می‌کنند و برای بهبود حس شنوایی ساخته شدند و از آن‌ها معمولاً درون گوش یا پشت گوش استفاده می‌شود و بدین‌وسیله صداهای ناواضح و یا صداهایی که اصلاً نمی‌شنیدند را بلندتر می‌شنوند.

4 قسمت اصل سمعک کدام است؟

  • باتری
  • میکروفون
  • تقویت‌کننده
  • بلندگو

این قسمت‌ها به کمک همدیگر به بهتر شدن شنوایی افرادی که با این مشکل دست‌وپنجه نرم می‌کنند می‌آید افرادی که سالمندان قشر بزرگ‌تری از این گروه را تشکیل می‌دهند می‌توانند صداهای اطراف را راحت‌تر بشوند و علاوه بر بهتر شنیدن، صداهای اضافی را کم می‌کند و صدا به‌مراتب رساتر شنیده می‌شود.

این هم در نظر داشته باشید که همه افرادی که کم‌شنوا هستند سمعک مشکل آن‌ها را حل نمی‌کند زیرابه گوش داخلی آن‌ها آسیب‌های جدی واردشده است و تشخیص این مسئله را باید به شنوایی‌سنج سپرد.

کم شنوایی مسلماً در همه افراد بر زندگی و روابط آن‌ها تأثیر می‌گذارد و دچار مشکل می‌شوند به همین دلیل بعضی از آن‌ها که در سالمندان بیشتر مشاهده می‌شود منزوی و افسرده می‌شود به خاطر همین سعی کنید هرچه سریع‌تر این اختلال را برطرف کنید و یا از وسایلی که سبب تقویت شنوایی‌شان می‌شود مثل سمعک استفاده کنید.

5 نکته مهم در باتری سمعک

  1. انواع مدل‌های باتری سمعک
  2. نحوه کار باتری
  3. بهترین باتری سمعک
  4. نحوه شارژ و میزان استفاده از شارژ آن
  5. نحوه تعویض و قیمت آن

5 نکته در استفاده از سمعک

پرستاری ناجی ضامن سلامت سالمندان

در این زمینه مرکز پرستاری ناجی با تکیه بر تجربه و نیروی تخصصی مثل پرستار سالمند در منزل استفاده می کند تا بهترین خدمات پرستاری را به سالمندان داده و خیال خانواده هارا از این بابت راحت کند

در همه خانواده‌ها معمولاً افراد سالمند وجود دارد که مطمئناً برای همه عزیز هستند و نگهداری آن‌ها یکی از مهم‌ترین دلایل نگرانی خانواده‌ها است، بخصوص کسانی که در بیرون از خانه مشغول به کار هستند و سلامت سالمندان برای آن‌ها مهم است.

یکی از راه‌هایی که می‌توان از این نگرانی‌ها رهایی پیدا کرد استفاده از پرستار است که در منزل از عزیزان ما نگهداری می‌کنند و سلامت سالمندان ما را تضمین می‌کند و حداقل برای ساعاتی خیالمان را راحت می‌کنند.

خدمات پرستاری ناجی با توجه به سابقه ایی که در زمینه های تخصصی پرستار سالمند، پرستاری از بیمار، و پرستار کودک و پرستار نوزاد دارد. شما را در انتخاب پرستار مطمئن و مناسب با درخواست شما راهنمایی می کند. همچنین شما عزیزان می توانید به صورت رایگان و 24 ساعته با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بهترین مشاوره را در زمینه خدمات پرستاری از مرکز پرستاری ناجی دریافت کنید.

02188464000

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *