پرستار در منزل, پرستار سالمند

در مصاحبه با پرستار سالمند در منزل به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

امروزه با توجه به نیاز عموم سالمندان، و خانواده ها به نگهداری مراقبت در خانه، استخدام پرستار سالمند در منزل که قابل اعتماد و عالی باشد جزوی از دغدغه مردم شده است. زیرا کسی که به عنوان پرستار سالمند در منزل خدمات نگهداری و مراقبت از سالخوردگان را ارائه می دهد. باید از نظر سلامت روحی و سلامت جسمی مورد تایید باشد. تا خیال خانواده ها از بابت سپردن سالمندان خود به این پرستار راحت شود.

مسلما پیدا کردن یک پرستار سالمند باتجربه و عالی با همه ویژگی های مثبت و مورد نیاز شما کار دشواری است تیم مرکز خدمات پرستاری ناجی در ادامه به شما کمک می کند تا با طرح سوالات از آنها و توجه به نکات، در انتخاب پرستارسالمند  راهنمایی شوید.

سوالات صریح، واضح و بی حاشیه از پرستار سالمند

برای بهتر بررسی کردن پرستار سالمند لازم است سوالات کاملا شفاف طرح شده و به کوچکترین نکات دقت لازم را داشته باشید. بر اساس نیازها و اولویت های خود و سالمندان لیستی از سوالات می توانید تهیه کرده و از او بپرسید.

چند نمونه از سوالات مصاحبه با پرستار سالمند در منزل :

1- چند وقت سابقه پرستاری از سالمند را دارید؟

2- آیا دوره های پرستاری و یا پزشکی گذرانده اید؟

3- با مسائل و چالش های پرستاری از سالمند آشنا هستید؟

4- توانایی انجام وظایف در شرایط حساس مثل تعویض پوشک، آلزایمر، ناراحتی عصبی و غیره از سالمند را دارید؟

5-می توانید به صورت شبانه روزی یا در زمان های مختلف در کنار سالمند حضور داشته باشید؟

6-دغدغه یا مشغله ذهنی و خانوادگی اگر دارید شفاف باید بیان کنید؟

شاید در ظاهر این سوالات و نوع ارتباط اولیه با پرستار در منزل چالشی باشد. ولی آگاهی از شرایط هر دوی شما بسیار به ادامه همکاری کمک می کند. اگر مسئله یا مشکل خاصی باشد همان ابتدا رفع یا قطع همکاری می شود تا در آینده به مسئله جدی برنخورید.

بررسی شرایط و مصاحبه با پرستار در منزل از مهمترین نکات انتخاب یک پرستار خوب است.

ارزیابی مهارت های پرستار در منزل

بسته به نوع نیاز شما استخدام پرستار سالمند در منزل برای هر خانواده متفاوت می باشد. در بعضی موارد در کنار تمام وظایف پرستار سالمند در منزل نیاز است که او از نظر مهارتی، آموزشی و خانه داری و آشنایی با امور اطلاعات داشته باشد. مثلا در کنار پرستاری از سالمند در منزل به امورات خانه داری نظافت، خرید و غیره تسلط داشته باشد. این موارد حتما باید قبل از همکاری ارزیابی و صحبت شود.

یا در مورد پرستار کودک و پرستار نوزاد در منزل اکثر خانواده ها به تحصیلات پرستار و توانایی آموزشی او در زمینه های درسی و روانشناسی و اخلاقی بسیار دقت می کنند. فقط به این نکته دقت داشته باشید که این موارد بنا به درخواست شما و اعزام پرستار مجرب تر باعث افزایش هزینه خدمات پرستاری شده که اگر تمام مسائل ارزیابی و بررسی شود این انتخاب پرستار بسیار بهتر از همکاری با یک پرستار معمولی بدون مصاحبه در منزل می باشد.

ارزیابی رفتار و اخلاق پرستار سالمند در منزل

پس از همکاری با پرستار و مخصوصا در ابتدا باید بسیار روی اخلاق و رفتار او حساس باشید. اگر نکته ایی از او دیدید چه خوب چه بد حتما با پرستار مشورت کنید. تا به یک درک و تعامل متقابل برسید. همچنین در شرایط حساس او را زیر نظر گرفته و واکنش او به اتفاقات مختلف، و زمان هایی که در منزل حضور دارد و عکس العمل های احساسیه که انجام می دهد ارزیابی شود.

خدمات پرستاری ناجی با توجه به سابقه ایی که در زمینه های تخصصی پرستار سالمند، پرستاری از بیمار، و پرستار کودک و پرستار نوزاد دارد. شما را در انتخاب پرستار مطمئن و مناسب با درخواست شما راهنمایی می کند. همچنین شما عزیزان می توانید به صورت رایگان و 24 ساعته با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بهترین مشاوره را در زمینه خدمات پرستاری از مرکز پرستاری ناجی دریافت کنید.

02188464000

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *