پرستار سالمند, سلامتی, نکات

آنچه که باید در مورد داروهای متداول سالمندان و نگهداری از سالمندان بدانید

داروهای متداول سالمندان

داروهای متداول سالمندان و نگهداری از سالمندان

داروها را باید یک بخش کلیدی در مراقبت از سالمندان دانست، بنابراین شناخت داروهای متداول سالمندان یک امر مهم است. البته، انتخاب دارو بستگی به خود فرد و بیماری هایی دارد که از آن رنج می برند، اما داروهای خاصی وجود دارند که معمولاً برای افراد مسن تجویز می شوند. اینها شامل داروهای قلبی عروقی مانند مهارکننده‌های ACE، مسدودکننده‌های کانال کلسیم و مسدودکننده‌های بتا هستند.

دیورتیک ها نیز برای کاهش احتباس مایعات و داروهای آنتی کولینرژیک برای درمان بی اختیاری ادرار و یبوست سالمندان استفاده می شوند.

در کنار اینها، داروهای هورمون اغلب برای زنانی که یائسه شده اند تجویز می شود، در حالی که بیس فسفونات ها برای درمان پوکی استخوان استفاده می شود. داروهای غیراستروئیدی (NSAIDs) نیز به طور گسترده ای برای کاهش درد و التهاب سالمندان استفاده می شوند و استاتین ها برای کاهش سطح کلسترول تجویز می شوند.

داروهای متداول سالمندان

راهنمای استفاده از داروهای متداول سالمندان

استفاده از داروهای متداول سالمندان نیاز به بررسی و نظارت دقیق دارد. افراد مسن معمولاً به داروها حساس تر هستند، بنابراین انتخاب داروهای مناسب برای کاهش خطر مهم است. یک ارزیابی پزشکی کامل باید به منظور شناسایی تداخلات دارویی بالقوه و موارد منع مصرف انجام شود. علاوه بر این، داروها باید از نظر اثربخشی و عوارض جانبی به دقت کنترل شوند.

دوزها باید با توجه به تغییرات در وضعیت فرد تنظیم شود و ممکن است آزمایش خون منظم برای ارزیابی سطح دارو در بدن لازم باشد. با مدیریت دقیق، استفاده از داروها می تواند به افراد سالمند کمک کند تا کیفیت زندگی خود را حفظ کنند.

بهترین و ایده آل ترین راهکار برای نگهدار سالمند، استخدام پرستار سالمند است، زیرا آنها به طور ویژه برای ارائه مراقبت های شخصی متناسب با نیازهای خاص سالمندان آموزش دیده اند. آنها همچنین می توانند به عنوان یک مدافع و پشتیبان برای سالمندان عمل کنند و در فعالیت های روزمره زندگی و مدیریت پزشکی و بهداشتی بهترین خدمات را به سالمندان ارائه دهند.

داروهای متداول سالمندان

آشنایی با برخی از داروهای متداول سالمندان

در زیر می توانید با برخی از داروهای متداول سالمندان که برای مراقب سالمند از آنها استفاده می شود آشنا شوید:

  • وارفارین (کومادین): معمولاً در رقیق نمودن خون و درمان یا پیشگیری از لخته شدن خون کاربرد دارد.
  • متفورمین (گلوکوفاژ): معمولاً به جهت درمان دیابت نوع ۲ با کنترل سطح قند خون به خصوص در افراد مسن استفاده می شود.
  • امپرازول (پریلوسک): برای درمان سوزش سر دل و همچنین زخم معده و رفلاکس اسید استفاده می شود.
  • فوروزماید (لاسیکس): برای درمان تورم ناشی از نارسایی از جمله نارسایی قلبی و همچنین بیماری های کبدی به کار گرفته می شود.
  • لوزارتان (کوزار): برای رفع مشکل فشار خون بالا به کار گرفته می شود.
  • آتورواستاتین (لیپیتور): داروی شناخته شده است که برای کاهش کلسترول کاربرد دارد.
  • سیمواستاتین (Zocor): برای کاهش خطر سکته مغزی، حمله قلبی و سایر بیماری های مرتبط با قلب در افراد مبتلا به انواع خاصی از بیماری قلبی استفاده می شود.
  • متوپرولول (لوپرسور): برای جلوگیری از درد قفسه سینه و همین طور برای درمان فشار خون بالا کاربرد دارد.
  • پنتوپرازول (پروتونیکس): برای بیمارانی که داری رفلاکس و زخم معده هستند کاربرد دارد.
  • تیروکسین (سینتروئید): برای درمان کم کاری تیروئید و پیشگیری از گواتر استفاده می شود.
داروهای متداول سالمندان

نگهدار و مراقب از سالمند

بهترین و ایده آل ترین راه برای مراقبت از سالمندان، استخدام پرستاری است که بتواند مراقبت های شخصی متناسب با نیازهای فردی آنها را ارائه دهد. یک پرستار می تواند سلامت سالمندان را تحت نظر داشته باشد و اقدامات لازم را برای اطمینان از بالاترین سطح مراقبت انجام دهد.

آنها همچنین برای تشخیص هرگونه مسائل بهداشتی که ممکن است ایجاد شود آموزش دیده اند و می توانند در صورت لزوم توجه فوری را ارائه دهند. استخدام پرستار تضمین می کند که سالمندان بهترین و با دقت ترین مراقبت ها را دریافت می کنند و همچنین به اعضای خانواده آرامش خاطر می دهد که عزیز آنها در دستان امن است.

اگر به دنبال مراقبت از سالمندان هستید، مرکز پرستاری ناجی مکانی عالی برای شما است. آنها خدماتی ارائه می دهند که متناسب با نیازهای فردی مشتری باشد، به طوری که سالمندان احساس راحتی، امنیت و آسایش کنند. پرستاران ناجی متخصصان بسیار با تجربه ای هستند که به ارائه مراقبت های بهداشتی با کیفیت، همراهی و حمایت از افراد نیازمند اختصاص دارند.

متخصصان و پرستاران مجرب این مرکز آشنایی کامل با داروهای متداول سالمندان و نحوه استفاده از آنها را دارند. بنابراین بهتر می توانند مراقب سلامتی سالمندان شما باشند.

مرکز پرستار ناجی طیف گسترده ای از خدمات از جمله، برنامه های آموزشی ارائه می دهند که به سالمندان و خانواده آنها کمک می کند تا بتوانند داروهای متداول سالمندان را بشناسند و در مواقع لزوم از آنها استفاده کنند. خدمات این مرکز باعث می شود سالمندان توانایی های شناختی خود را بهبود ببخشند و از یک سبک زندگی رضایت بخش لذت ببرند.

تیم خدمات مشتری مرکز پرستاری ناجی به صورت ۲۴ ساعته برای کمک به شما در دسترس است. لطفا با شماره 88464000-021 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *