سالمند, سلامتی

سالمند در منزل چگونه از واکر استفاده کند؟

استفاده از واکر توسط پرستار سالمند

از زمانی که کودک انسان به راه رفتن می افتد و کم کم با کمک گرفتن از وسایل های محیط خانه مانند مبل یا میز می ایستند. با گذر زمان و ثبات در راه رفتن دیگر نیاز به کمک جهت راه رفتن ندارند،ممکن است افراد در طول زندگی خود هیچوقت به مشکل به منظور راه رفتن نخورند و زندگی سالمی را تا انتهای عمر خود داشته باشند، اما برخی از افراد مثل سالمند در منزل ممکن است به دلیل تصادفات شدید که منجر به جراحی نقاط تحتانی شده یا کسانی که کهولت سن دارند از وسیله های کمکی مانند واکر استفاده نمایند. به هرحال باید نکات استفاده از واکر به منظور سالمند در منزل نیز گفته شده تا در صورت مواجه با این چنین افرادی اطلاعاتی را داشته باشید.
او قاعدتا تمام نکات مربوطه را در رابطه با واکر به آن توضیح خواهد داد،همیشه تمامی افراد نیاز به واکر ندارند و می توانند از عصا هم به منظور راه رفتن استفاده نمایند که باید به این نکته توجه داشت که در صورت بالا رفتن از پله ها از پای سالم استفاده کرده و در غیر این صورت از پای ضعیف تر به منظور پایین آمدن استفاده نمایند، زمانی که از واکر صحبت می کنیم یعنی از لحاظ راه رفتن مطمئن تر می شویم و به طور معمول برای افرادی که دچار جراحی شده قابل استفاده می باشند، عموما افراد سالخورده در منزل از گزینه های احتمالی استفاده از این وسیله باشند،به منظور کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

واکر سالمند در منزل

استفاده از واکر در حضور پرستار سالمند در منزل

همانطور که در متون بالا خدمت شما عرض کردیم معمولا افراد سالخورده در منزل با توجه به کهولت سن یا عمل های جراحی به این وسیله نیاز پیدا می کنند، حتی اگر پرستار سالمند در منزل حضور داشته باشد قاعدتا برخی افراد نیاز دارند که به کارهای شخصی خود بپردازند یا اگر خانه ی آن به صورت ویلایی باشد می تواند در حیاط یا باغ به کمک واکر و پرستار سالمند قدم بزند تا روحیه ی خود را از دست ندهد، به همین دلیل افرادی که مدت طولانی باید به استراحت بپردازند و زیاد به پای خود فشار نیاورند از این وسیله به منظور انجام برخی کارهای ساده نیز استفاده می کنند.البته باید نکاتی را مد لحاظ قرار دهید که می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

  • در صورت نیاز به واکر جهت افراد سالمند در منزل باید از مناسب بودن واکر جهت فرد سالخورده اطمینان حاصل کنید، برخی از افراد با دیدن این وسیله به طور کلی روحیه ی خود را از دست داده و نمی تواند آن را قبول کند بنابراین علاوه بر بررسی نیاز صد در صدی این وسیله باید از آسیب هایی که ممکن است با درد همراه باشد را برای سالمندان نیز روشن کنید یا به عبارت دیگر از آسیب جدی که به دست و کمر نیز وارد می شود به وسیله ی پرستار سالمند در منزل نیز اعلام شود و پرستار باید با رعایت نکات از تحقق پیوستن آن جلوگیری عمل بیاورد.
  • اگر نیاز به واکر دارید پیشنهاد می گردد که از واکر تاشو استفاده نمایید تا در صورت حمل و نقل برای شما راحت تر باشد.

یکی دیگر از موارد بسیار مهم که خیلی کم مورد توجه قرار می گیرد استفاده از کفش مناسب می باشد، چرا که در صورت قدم گذاشتن بر روی سطوح لغزنده مانع از زمین خوردن سالمند در منزل یا بیرون از محیط خانه شود.

نکات استفاده از واکر برای سالمند

به منظور اطلاعات بیشتر از واکر با ما همراه باشید که می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد البته موارد ضروری و نکات بسیار ریزتر را پرستار سالمند در منزل که به وسیله ی سایت پرستاری اعزام می شود داده خواهند شد.

  • به منظور روحیه دهی افراد سالمند در منزل مسیر ها و مکان های جدید را به عنوان قدم زدن نیز برای آن ها انتخاب نمایید که باید سطوح آن ها نیز از لحاظ صافی نیز مورد بررسی قرار گیرد تا مسیر برای آن سخت نشود چون در صورت موفق نشدن افراد سالخورده به قدم زدن روحیه ی آن ها تضعیف خواهد شد.
  • در صورت ناهمواری در سطح زمین توصیه می شود که قدم ها نیز کوتاه تر شود.
  • استراحت به فرد سالخورده در قدم زدن از نکات ضروری است.
  • عدم استفاده از واکر بر روی پله برقی.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان مرکز پرستاری ناجی و اطلاع از شرایط بیمار و سالمند خود می توانید به صورت 24 ساعته با شرکت تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید.

02188464000

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *