پرستار در منزل, پرستار سالمند, مراقب بیمار

پیداکردن بهترین پرستار برای درمان سالمند

پرستار خوب برای درمان پرستار سالمند

امروزه در بسیاری از جوامع،مردم و خانواده ها بیش از پیش به اهمیت نگهداری و درمان سالمند ها پی برده ان و همواره به دنبال راه هایی برای افزایش میزان سلامتی و تندرستی در زندگی انسان می باشد.

مراقبت حرفه ای از سالمند و توجه به سلامت فیزیکی و روحی فرد میانسال کار هر کسی نمیباشد. و هر پرستاری نمیتواند از عهده ی این کار و وظیفه ی مهم برآید.به همین دلیل نیز این روزها شاهد آن باشیم.که موضوع پیدا کردن پرستاری خوب و حرفه ای و با وجدان تبدیل به یکی از اصلی ترین چالش های خانواده ها شده است.

یک پرستار سالمند با وجدان و دوره دیده باید به طور کلی از وظایف خود آگاهی داشته باشد و با بیماری ها و ویژگی های جسمانی و عاطفی فرد مسن آشنا باشد تا بتواند انتظارات خانواده سالمند را برطرف کند.

جالب است بدانید که سطح تحصیلات پرستار سالمند نیز می تواند در چگونگی ارائه ی خدمات آنها تاثیر داشته باشد. و بهتر است در زمان استخدام پرستار ،حتما به آن توجه داشت.

به این موضوع دقت داشته باشید که نگهداری و درمان سالمند تنها محدود به مراقبت های فیزیکی نمیشود. یک پرستار در منزل نیز باید به شرایط روحی و عاطفی افراد میانسال توجه داشته باشند و اقداماتی را برای بهتر شده و ارتقا سطح سلامت انسان در نظر بگیرند.

نکاتی که باید در هنگام استخدام پرستار سالمند در نظر گرفت:

1.در نظر داشته باشید که پرستار مورد نظرتان در مسائل مربوط به مراقبت و درمان سالمند دارای تجربه و مهارت باشد و در گذشته نیز تجربه ی پرستاری از سالمندان دیگری را داشته باشد.

2.شرایط اصلی و مهم سالمندتان را با او مطرح کنید و بیماری هایش را به اطلاع پرستار سالمند برسانید،انتظاراتتان و خدماتی را که نیاز دارید با او مطرح کنید و از او پرسید که آیا میتواندشرایط شما را بپذیرد یا خیر.

3.در موقعیت های مختلف،رفتارهای اورا با سالمندان مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید که آیا پرخاشگر می باشد و یا میتواند با حوصله و مهربانی برای درمان سالمند اقدام کند.

 

8 ویژگی یک پرستار متخصص برای نگهداری و درمان سالمند

1.یک پرستار متخصص و خوب باید برای نگهداری و درمان سالمند کاملا دوره دیده باشد و با بیماری ها و چگونگی برخورد با میانسالان آشنایی داشته باشد.

2.توجه داشته باشید که مراقبت از سالمندان کار راحتی نمیباشد. مراقبین باید به این کار علاقه داشته باشند تا بتوانند آن را به نحو احسن انجام دهند،در صورتی که انسان دارای علاقه و اشتیاق کافی به حرفه شان نباشند،نمی توان انتظار داشت که بتوانند سطح کیفی زندگی سالمندان را  افزایش دهند.

3.یک پرستار دلسوز میتواند با درک شرایط و احساسات فرد میانسال،بهترین اقدامات را در جهت درمان سالمند انجام دهد. باید به گونه ای عمل کند تا فرد دچار آزردگی خاطر نشود و احساساتی همچون تنهایی به او سرایت نکند.

4.افراد حرفه ای و متخصص کاملا با روش های درمان سالمند آشنایی دارند و عدم آگاهی انسان باعث ایجاد صدمه و آسیب به افراد من و حساس نخواهد شد.

5.به دلیل شرایط خاص و حساسی که سالمندان در آن قرار دارند،بهتر است از پرستاری کمک گرفت که بتوانند توجه کافی و لازم را به سالمند داشته باشند و نیازهای مختلف او را در نظر بگیرند و بتوانند به آن پاسخ دهند.

6.مراقبین و متخصصان نیز همانند دیگر انسان ها دارای مشکلات و مسائل شخصی می باشد. اما آنان باید دقت داشته باشند که تمام رفتار های انسان در روحیه ی فرد میانسال تاثیر گذار خواهد بود،پس بهتر است فردی را انتخاب کنید که دارای رفتار حرفه ای باشد.

7.پرستار مخصوص سالمند باید دارای مهارت ارتباطی قوی باشد تا علاوه بر سهولت در ارتباط و صمیمیت با فرد میانسال،بتواند با پزشکان و اعضای خانواده فرد نیز ارتباط برقرار کند تا با مشورت با آنها برای درمان سالمند،اقدامات لازم را به کار گیرد.

8. پرستار سالمندان باید افراد متعهد و قابل اعتمادی باشند. تا سالمند در کنار آنها احساس آرامش داشته باشد. و در عین رازداری بتواند با آنها ارتباط برقرار کند و دچار تنهایی و افسردگی نشوند.

خدمات پرستاری ناجی با توجه به سابقه ایی که در زمینه های تخصصی پرستار سالمند، پرستاری از بیمار، و پرستار کودک و پرستار نوزاد دارد. شما را در انتخاب پرستار مطمئن و مناسب با درخواست شما راهنمایی می کند. همچنین شما عزیزان می توانید به صورت رایگان و 24 ساعته با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بهترین مشاوره را در زمینه خدمات پرستاری از مرکز پرستاری ناجی دریافت کنید.

02188464000

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *