استخدام پرستار, پرستار سالمند, خدمات پرستاری

چرا استخدام پرستار سالمند در منزل بهترین گزینه است؟

استخدام پرستار سالمند در منزل بهترین

استخدام پرستار سالمند در منزل

اگر در خانه فرد سالمند داشته باشید می‌دانید که بزرگترین چالش رسیدگی مناسب و همه جانبه از سالمند متناسب در کنار حفظ شأن، احترام و شخصیت وی است. اکثر افراد به اندازه‌ای دارای مشغله‌های کاری و اجتماعی هستند که فرصت کافی برای رسیدگی به سالمندانی از جمله پدر، مادر، مادربزرگ و پدربزرگ را ندارند. با این حال همیشه نگرانی از وضعیت جسمانی، سلامتی و روحی آن‌ها سبب می‌شود که دغدغه‌ای به مشکلات افراد اضافه شود. در این شرایط است که استخدام پرستار سالمند می‌تواند گزینه نجات بخش باشد. ما در این مقاله قصد داریم به مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل بپردازیم. اگر هنوز هم برای استخدام چنین فردی دچار تردید هستید پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید.

استخدام پرستار سالمند در منزل؛ آری یا خیر

برای کسانی که به دنبال بهترین راه برای رسیدگی به سالمندانشان در منزل هستند استخدام پرستار می‌تواند شاه کلید حل مشکلات باشد. اما این که چه کسی برای این کار مناسب است و منظور از پرستار سالمند در منزل دقیقا چه کسی است و این فرد چه وظایفی دارد. اگر بتوانید فردی را که شایسته این کار است و مهارت‌های کافی برای نگهداری و مراقبت از سالمندان را دارد بیابید مطمئنا استخدام پرستار سالمند در منزل بهترین گزینه برای حفظ سلامت و نگهداری از سالمندان در خانه است. چنین شیوه نگهداری با مزایای بسیاری همراه است که در بخش بعد به آن‌ها می‌پردازیم.

مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل

سالمندان اگرچه از نظر فیزیکی و جسمانی با محدودیت‌هایی مواجه هستند اما اغلب ترجیح می‌دهند که در خانه خودشان باشند. آن‌ها از قرار گرفتن در مکان‌های غریبی چون خانه‌های سالمندان و یا آسایشگاه‌های شخصی هراس دارند، از طرف دیگر ماندن در خانه فرزندان و نزدیکان به آن‌ها حس مزاحم بودن را القا می‌کند. به همین دلیل هم همیشه نگهداری از این افراد مهمترین دغدغه اطرافیان است. استخدام پرستار سالمند در منزل با مزایای بسیاری همراه است که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

حفظ استقلال شخصیت سالمند

مهمترین و اصلی‌ترین مزیت استخدام پرستار سالمند در خانه حفظ آزادی و استقلال شخصیتی سالمندان است. تحقیقات نشان می‌دهد اکثر سالمندان ترجیح می‌دهند که در خانه خودشان اقامت داشته باشند. حتی اگر به لحاظ حرکتی یا جسمانی محدودیت زیادی داشته و نیازمند دریافت مراقبت‌های پزشکی باشند نیز خانه برای آن‌ها امن‌ترین و راحت‌ترین مکان دنیا است. بنابراین استخدام پرستار سالمند در منزل می‌تواند احساس امنیت، آرامش و استقلال را برای سالمندان به همراه داشته باشد. چنین سالمندانی هم زندگی مستقل را تجربه می‌کنند و هم در صورت نیاز خدمات پزشکی را بدون احتیاج به ترک منزل دریافت می‌کنند.

آسودگی خیال برای اطرافیان

استخدام پرستار سالمند در منزل به معنای یک جفت چشم همراه است که دائما فرد سالمند را زیر نظر دارد و به دنبال تأمین نیازهای جسمی و روحی او است. بنابراین وجود چنین شخصی می‌تواند آسودگی و آرامش خیال را برای سایر افراد خانواده نیز به همراه داشته باشد. وجود پرستار خانگی به معنای دریافت داروها و خدمات پزشکی سر ساعت مقرر است. ضمن این که مشکلات دیگری چون مصرف بیش از اندازه داروها، فراموشی آن‌ها و یا خطراتی چون سقوط ناخواسته، افت یا افزایش فشار و قند خون و… نیز کاملا منتفی است.

دریافت خدمات پزشکی غیر اورژانس در منزل

گاهی اوقات سالمندان به خدمات پزشکی غیر اورژانسی مثل بررسی مداوم فشار یا قند خون، تزریق انسولین و داروها، تزریق سرم و… به صورت روزانه نیاز دارند. در چنین شرایطی انتقال فرد سالمند به شکل روزانه و مرتب به مراکز پزشکی و درمانی کار آسانی نیست به ویژه اگر فرد سالمند دارای مشکلات حرکتی باشد. استخدام پرستار سالمند در خانه شرایط را برای دریافت چنین خدماتی در خانه فراهم می‌سازد.

بهبود خلق و خو و افزایش توانایی ذهن

یکی از مشکلات سالمندان تنهایی است. اکثر سالمندان به یک همدل، همراه و مونس احتیاج دارند که با او صحبت کنند، درد و دل کنند و یا گاهی همصحبت شوند. اکثر افراد در سنین بالای ۶۵ سال از نظر اجتماعی از دیگران فاصله می‌گیرند و یا ناخواسته ترک می‌شوند. استخدام پرستار سالمند در خانه به سالمند کمک می‌کند تا یک مونس و همراه همیشگی داشته باشد. یک گوش شنوا که آماده شنیدن حرف‌های یک فرد سالمند است و با او اختلاط می‌کند. چنین فردی کمتر در معرض مشکلات روحی و روانی از جمله فراموشی و آلزایمر قرار می‌گیرد. تحقیقات نشان می‌دهد هرچه فرد در سنین سالمندی تعاملات بیشتری داشته باشد، کمتر در معرض خطر فراموشی، افسردگی، آلزایمر و مشکلات روحی قرار می‌گیرد.

دریافت بهترین خدمات به صورت خصوصی

اگر بخواهید سالمند خود را در آسایشگاه‌های خصوصی بستری کنید و یا به سرای سالمندان خصوصی منتقل کنید مطمئنا باید هزینه‌های بسیاری را متحمل شوید. این در حالی است که استخدام پرستار سالمند در منزل با دریافت خدمات بسیار بیشتر، هزینه‌های کمتری را برای شما به همراه دارد. وقتی در منزل شخصی خود یک پرستار استخدام می‌کنید یک پرستار به صورت تمام وقت در خدمت سالمند شما است این در حالی است که حتی در بهترین خانه‌های سالمندان نیز یک پرستار باید از چندین بیمار مراقبت کند. بنابراین نمی‌تواند تمام وقت در اختیار سالمند شما باشد. استخدام پرستار سالمند در منزل بهترین خدمتی است که می توانید به سالمند خود ارائه کنید.

جمع‌بندی

سالمندان عضو با ارزش هر خانواده‌ای هستند که بهترین ایام زندگی خود را صرف رشد و بالندگی فرزندان کرده و امروز نیازمند توجه و مراقبت هستند. برای اکثر فرزندان رسیدگی به والدین سالمند و تأمین نیازهای آن‌ها اولویت اول زندگی است اما مشغله‌های کاری و اجتماعی اکثرا مانع از انجام تمام عیار این وظیفه می‌شود، به همین دلیل است که نگهداری از سالمندان مهمترین دغدغه نسل جوان‌تر محسوب می‌شود.

استخدام پرستار سالمند در منزل به معنای دریافت بهترین خدمات پزشکی و مراقبتی برای سالمندان در منزل شخصی است که می‌تواند با مزایایی چون حفظ احترام، شخصیت و استقلال آن‌ها همراه باشد. یافتن شخص مورد اعتمادی که هم از نظر شخصیتی قابل قبول باشد و هم مهارت‌های لازم برای نگهداری و مراقبت از سالمندان را داشته باشد کار آسانی نیست. توصیه ما این است که برای برخورداری از چنین مزایایی حتما برای استخدام سالمند به مراکز معتبر مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *