پرستار کودک, سلامت کودک

کمک پرستار کودک به درمان عفونت گوش کودکان

علائم و راه درمان عفونت گوش کودک

درد و عفونت‌های گوش یکی از بیشترین مشکلات در کودکان و نوزادان می‌باشد، بیشتر کودکان تا یک‌سالگی معمولاً حداقل یک‌بار این درد را تجربه می‌کنند که معمولاً با تب و بی‌قراری‌های زیاد همراه است، والدین معمولاً در این زمان پرستار کودک خود می‌شوند و از راه‌های مختلف برای کاهش درد کودکانشان استفاده می‌کنند. کاری که پزشکان برای درمان عفونت انجام می‌دهند تجویز آنتی‌بیوتیک می‌باشد و معمولاً باید یک یا دو دوره به تشخیص پزشک معالج از داروها به طور مرتب استفاده شود زیرا این عفونت‌ها اگر تکرار شوند در رشد گفتاری و بعضاً درازدست دادن شنوایی تأثیر دارند.

عفونت گوش در کودکان می‌تواند علائمی را به همراه داشته باشد ازجمله:

 • باکتری‌ها و ویروس‌های موجود در محیط
 • می‌تواند نشاءت گرفته از سرماخوردگی و حساسیت باشد.
عفونت گوش کودک
برای درمان عفونت گوش کودکان از پزشک یا پرستار متخصص استفاده کنید.

10 علامت اصلی عفونت گوش در کودکان چیست؟

 • تب بالا
 • کاهش شنوایی
 • بوی بد گوش
 • کم شدن انرژی
 • دفع ترشحاتی در گوش
 • کودکانی که مبتلابه این بیماری می‌شوند ممکن است به شیوه‌های مختلفی درد خود را بروز دهند ازجمله:
 • عدم توجه به صداهای خاص
 • مالیدن دائم گوش‌ها
 • کم شدن اشتها
 • کاهش تعادل در کودکان

در برخی موارد اسهال و استفراغ

راه درمان موقت این عارضه  در برخی از خانواده‌ها که از خدمات پرستار کودک و پرستار نوزاد بهره می‌برند از درمان خانگی هم برای رفع یا کاهش این بیماری استفاده می‌کنند. ازجمله: قرار دادن کیسه آب گرم بر روی گوش کودکان، کمپرس نمک گرم و کیسه آب سرد هم در مواردی می‌تواند آرامش را برای مدتی به کودکان برگرداند.

شاید شنیده باشید مادرانی که نوزادان خود را شیر می‌دهند اگر دچار این مشکل شدند می‌توانند چند قطره از شیر خود را درون گوش کودک بریزند این کار باعث کاهش درد می‌شود، البته هرچند وقت یک‌بار باید این کار تکرار شود تا درد تسکین یابد.

از دیگر درمان‌های خانگی برای رفع این بیماری استفاده از روغن‌زیتون است کمی از آن را گرم‌کنید و درون گوش بریزید.

پرستار کودک چگونه به درمان عفونت گوش کودک کمک می کند؟

و حتی در برخی موارد ممکن است باعث گیجی و افتادن آن‌ها شود. در این دوران کودکان نباید تنها بمانند و پرستار کودک می‌تواند کمک مؤثری به خانواده‌ها بدهد.

حتماً زمانی که فکر کردید که کودکان شما از این بیماری و درد رنج می‌برند به متخصص اطفال  یا مرکز خدمات پزشکی رجوع کنید. تا پزشک تشخیص دهد آیا این درد ناشی از عفونت است یا موارد دیگر.

این کودکان حتی‌الامکان در معرض دودهای مختلف مثل دود سیگار قرار نگیرند این کار سبب تکرار این عفونت‌ها می‌شود، خانواده‌هایی که به سیگار و قلیان عادت دارند سلامت فرزندان خود را در نظر بگیرند. روغن سیر یکی دیگر از این درمان‌ها می‌باشد سیر به علت خاصیت آنتی باکتریایی که دارد مانند یک داروی بی‌حسی عمل می‌کند آن را روزی دو بار در گوش بریزید.

پرستار کودک یک داروی اطمینان‌بخش برای خانواده‌هایی است که به‌طور شبانه‌روزی نمی‌توانند از کودکان خود مراقبت کنند، پرستار کودک و نوزاد با تخصص و تجربه خود بهترین حامی خانواده‌ها می‌تواند باشد.

خدمات پرستاری ناجی از مراکز معتبر و متعهدی است که می‌تواند پرستاران درجه‌یک و کار بلدی را به شما معرفی کند، بعد از آشنایی با ما از خدماتمان بهره‌مند شوید و دیگر نگران پرستار کودک پرستار نوزاد و پرستار سالمند در منزل خود نباشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان مرکز پرستاری ناجی و اطلاع از شرایط بیمار و سالمند خود می توانید به صورت 24 ساعته با شرکت تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید.

02188464000

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *