تغذیه مناسب, سالمند

تاثیر رژِیم گیاهخواری بر تغذیه سالمندان

بهترین تغذیه سالمندان آن رژیمی است که سرشار از ویتامین‌ها باشد. درواقع باید بدانیم جسم انسان ویتامین، روح انسان محبت و ذهن انسان آگاهی می‌خواهد. وقتی‌که ما با حرارت دادن غذا ویتامین آن را از بین می‌بریم جسم ما دچار کمبود ویتامین می‌شود و این نقص را مجبوریم با مکمل‌ها درمان کنیم. سالمندان در کنار حفظ سلامت روحی و جسمی به فکر تغذیه خود باشند تا دچار بیماری های مختلف نشوند. پرستار سالمند و متخصص تغذیه می توانند با کمک فراوان به کاهش وزن و کنترل فشار خون و قند سالخوردگان کمک کنند.

سه سوال در مورد گیاهخواری

  • آیا می‌دانید که بین گوشت‌خواران و گیاهخواران ۲۷ تفاوت وجود دارد؟ مثلاً گوشت‌خواران دارای روده‌های کوتاهی هستند و باعث می‌شود که گوشت در آن متعفن شود ولی گیاه‌خواران دارای روده‌های بلندتری هستند، لذا گوشت ماندگاری بیشتری داشته و متعفن می‌شود.
  • آیا می‌دانید که خوردن گوشت مختص حیوانات درنده است یعنی اینکه خوردن گوشت می‌تواند باعث عصبانیت و خوی وحشی‌گری گردد؟
  • آیا می‌دانید اگر گوشت پخته‌شده را جلوی حیواناتی از قبیل شیر و ببر و پلنگ که جزو حیوانات درنده و گوشت‌خوار هستند بگذارید آن‌ها آن را نمی‌خورند و به‌محض اینکه آن را بو می‌کنند و متوجه این موضوع می‌شوند که این گوشت پخته‌شده و حرارت خورده به‌طور غریزی آن را پس می‌زنند؟

بزرگان ما و اطبای قدیم ما همیشه این را به ما گفتند که معده خود را قبرستان حیوانات نکنید، آیا به مفهوم این جمله می‌اندیشید؟ می‌دانید منظور آن‌ها چیست؟ درواقع آن‌ها می‌خواهند به ما بگویند که با خوردن گوشت خوی درندگی و وحشی‌گری را تصاحب نکنید.

تلاش ما بر این است که به شما اثبات کنیم بهترین تغذیه سالمندان گیاه‌خواری است، هنگامی‌که انسان به سن ۵۰ به بعد می‌رسد انرژی ذاتی بدن کاهش‌یافته و قدرت قوه هاضمه‌ی بدن کاهش می‌یابد، لذا می‌بایست تلاش کرد تا نوع و سبک زندگی آن‌ها نیز تغییر کند.

درواقع برای سالمندان واجب است که به خاطر حفظ سلامت خود روی به گیاه‌خواری بیاورند، امروزه به علت تغذیه نامناسب و اشتباهات رایج در سبک زندگی و شیوه خوراکی‌های انسان توقع بر این است که اگر کسی به سن بالای ۵۰ سال برسد حتماً باید یک کیسه قرص و یک عصا در دست داشته باشد، این تفکر یعنی نوعی مرگ تدریجی برای تمام بشریت.

انواع سبزیجات بهترین و مناسب ترین تغذیه برای سالمندان با قند خون بالا می باشند.

تاثیر تغذیه مناسب روی سالمندان

تحقیقات نشان می‌دهد که در کشورهای خارجی مکان‌هایی را برای سالخوردگان فراهم نمودند و با دریافت شبی شش میلیون تومان فرهنگ گیاهخواری را که بهترین تغذیه سالمندان محسوب می‌شود را رواج می‌دهند؛ و با این شیوه شروع به پاک‌سازی بدن آن‌ها می‌کنند. یا از پرستاران در منزل برای کنترل و برنامه ریزی غذایی استفاده می کنند

طبق آماری که از این سالمندانی که با گیاهخواری یا همان بهترین تغذیه سالمندان شروع به پاک‌سازی نموده‌اند و شیوه خوراک خود را بر این اساس تغییر داده‌اند گرفته‌شده است متوجه شده‌اند.

4 مزیت رژِیم گیاهخواری برای سالخوردگان

  • آرامش روحی بیشتر
  • پیشگیری از انواع بیماری ها
  • خواب راحت‌تر
  • کمتر شده میزان میزان قند خون

در کشور خودمان شخصی را که به بیماری هپاتیت c و دیابت مبتلا گردیده و به‌غیراز دیالیز، انسولین هم استفاده می‌کرد را بر اساس شیوه‌های علمی گیاه‌خواری پاک‌سازی نمودند و وقتی‌که ایشان این شیوه را انتخاب نموده و توانست با این نسخه شفابخش که بهترین تغذیه سالمندان است بدن خود را پاک‌سازی نماید جدای از کاهش ۷۰ کیلوگرمی وزن خود، بیماری هپاتیت c و دیابت و وابستگی به انسولین را ازدست‌داده است.

همه ما باید بر این تلاش باشیم که بتوانیم بافرهنگ سازی شیوه زندگی خود را تغییر دهیم و گیاهخواری را جایگزین گوشت‌خواری نماییم هرچند بهترین تغذیه سالمندان گیاه‌خواری است ولی این امر می‌تواند برای تمامی رده‌های سنی نیز باشد، چه‌بسا که اگر شخصی از کودکی این شیوه را پیش بگیرد بدنی سالم‌تر و روحی مهربان‌تر و ذهنی فعال‌تر خواهد داشت.

خدمات پرستاری ناجی ازجمله مراکز ارائه‌دهنده‌ی خدمات پرستاری می‌باشد که پرستارانی برجسته و متعهد را به شما معرفی می‌کنند.

خدمات پرستاری ناجی با توجه به سابقه ایی که در زمینه های تخصصی پرستار سالمند، پرستاری از بیمار، و پرستار کودک و پرستار نوزاد دارد. شما را در انتخاب پرستار مطمئن و مناسب با درخواست شما راهنمایی می کند. همچنین شما عزیزان می توانید به صورت رایگان و 24 ساعته با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بهترین مشاوره را در زمینه خدمات پرستاری از مرکز پرستاری ناجی دریافت کنید.

02188464000

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *