پرستار در منزل, پرستار سالمند

تغییر سبک زندگی با پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل برای سبک زندگی سالم به معنای کیفیت هر چه بهتر و بیشتر زندگی سالمند است. به گونه ای که سلامت جسمی و روانی فرد را به دنبال دارد. سالمندان به سبب اینکه آسیب پذیر هستند نیازمند مراقبت بیشتر می باشند و این اقدام به واسطه پرستار صورت می گیرد.

یکی از نکات مهم پیرامون پرستار سالمند در منزل این است. که باید به اصول و مقرراتی توجه داشته باشد و به آنها تاکید کند تا بتواند به سالمند امید بیشتری برای زندگی اهدا نماید. عوامل مختلفی همچون جنسیت، وراثت، سبک زندگی، شرایط اقلیمی، شرایط روحی و روانی و… بر روند سالمندی تاثیر بسزایی دارد. پرستار باید قوانین و مقرراتی را برای شخص سالمند وضع نماید تا از بروز خطرات جدی و بیماری سالمند پیشگیری کند.

یکی از راهکارهای سبک زندگی صحیح برای سالمند تشویق و ترغیب آنها برای انجام معاینات و آزمایش های دوره ای است به گونه ای که این اشخاص به سبب امکان ابتلا به بیماری ها باید به صورت مکرر معایناتی بر روی آنها انجام شود و در صورت شناسایی بیماری برای درمان آنها تلاش کرد.

پرستار سالمند در منزل با ارائه نکاتی پیرامون سبک زندگی به صورت صحیح همواره تلاش کرده وی را به تحرک و جنب و جوش بیشتر تشویق کند. همانطور که می دانید تحرک داشتن برای افراد سالخورده امری دشوار است بنابراین باید ورزش هایی پیشنهاد کند که هیچ گونه فشار و آسیب جدی به آنها وارد نشود.

یکی از مهمترین مسائلی که در زمره سبک زندگی، مورد توجه پرستار در منزل قرار می گیرد داشتن رژیم غذایی سالم و صحیح است. که می تواند سبب کنار گذاشتن رژیم غذایی نامناسب شود. به عبارتی رژیم نادرست می تواند سلامت شخص را به خطر بیندازد از این رو مادر که پرستار سالمند است می تواند با کنترل رژیم غذایی کیفیت زندگی سالمند را ارتقا بخشد و در بهبود سلامت وی نقش موثری ایفا نماید.

نکته: بخشی از سبک زندگی سالمند به مصرف استاندارد و کنترل شده مواد غذایی اختصاص می یابد یعنی از مصرف بیش از حد و یا خیلی کم برخی از مواد غذایی اجتناب شود چرا که آسیب ها و اختلالات جدی به فرد وارد می کند.

پرستار سالمند در منزل

ارائه سبک زندگی صحیح پرستار سالمند در منزل

  • داشتن وزن مناسب می تواند از راهکارهای سبک زندگی صحیح برای سالمند باشد که توسط پرستار سالمند در منزل به خوبی کنترل می شود. در صورتی که سالمند از وزن زیادی برخوردار باشد امکان ابتلای وی به برخی بیماری های قلبی، دیابت و سرطان بیشتر می شود بنابراین باید مواد غذایی به صورت استاندارد و متعادل مصرف شود و در قبال آن شخص سالمند تحرک کافی داشته باشد.
  • به طور کلی سبک زندگی سالمند بهتر است به صورت تدریجی دچار تغییراتی شود چرا که تغییرات به صورت کلی و عمده کار دشواری است و می تواند در مواقعی با عارضه هایی همراه باشد. نحوه ارتباط و تعامل میان پرستار سالمند در منزل با بیمار دارای اهمیت فوق العاده ای است و او می تواند همواره راهکارهای متعددی ارائه دهد که انجام و عمل به آنها تا حد زیادی بستگی به میزان راحتی آن دو با یکدیگر دارد.
  • نکته قابل توجه این است در سبک زندگی صحیح برای سالمند علی الرغم مطالب فوق الذکر برخی نکات نیز دارای اهمیت است به عنوان مثال نحوه خوابیدن، نحوه نشستن، نحوه راه رفتن و… که می تواند در حفظ سلامت آنها نقش بسزایی داشته باشد. مراقب بیمار باید از چنان مهارت و توانایی برخوردار باشد که توان ذهنی سالمندان را تقویت نماید چرا که این کار می تواند آنها را در داشتن سبک و الگوی صحیح زندگی هدایت کند.

در نهایت…

از دیگر راهکارهای صحیح برای سبک زندگی سالمند استراحت و خواب کافی است که می تواند در سلامت قلب وی تاثیرگذار باشد. از مهمترین وظایف پرستار سالمند در منزل این است که برنامه صحیحی برای زندگی وی تنظیم نماید و تمامی جزئیات زندگی او را به صورت کنترل شده در نظر داشته باشد. این راهکارها بسیار ساده و ابتدایی در عین حال موثر هستند و عمل به آن می تواند بیشترین فایده را داشته باشد. نکته قابل توجه این است در این زمینه تنها تلاش پرستار نمی تواند اثربخش باشد بلکه سالمند نیز باید به نظریه او احترام بگذارد و با او همکاری کند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان مرکز پرستاری ناجی و اطلاع از شرایط بیمار و سالمند خود می توانید به صورت 24 ساعته با شرکت تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید.

02188464000

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *